PvdA verliest, lokalen en D66 winnen fors

donderdag 04 maart 2010 | 03:10 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 04 maart 2010 | 15:59

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Jong geleerd, oud gedaan. foto Ruben Oreel

Jong geleerd, oud gedaan. foto Ruben Oreel

MIDDELBURG - De PvdA heeft 26 zetels ingeleverd van de 72 zetels die vier jaar geleden in de Zeeuwse gemeenteraden werden gescoord.

Alleen in Middelburg is de partij nog de grootste, hoewel ook daar 2 van de 7 zetels zijn ingeleverd. In Reimerswaal, Schouwen-Duiveland en Tholen is de PvdA gisteren gehalveerd. In Vlissingen zijn de sociaal-democraten nog wel de tweede partij, maar sinds mensenheugenis niet meer de grootste.
Lokale partijen hebben in de Zeeuwse gemeenten een grote slag geslagen. Ze hebben hun totaal opgekrikt van 56 naar 67 zetels. In Hulst is het Algemeen Belang Groot Hulst de grootste partij geworden, in Terneuzen TOP/Gemeentebelangen en in Vlissingen de Lokale Partij Vlissingen. Ook de Lokale Partij Borsele, Groot Hontenisse, Gemeentebelang in Kapelle, de Lokale Partij Middelburg, Leefbaar Schouwen-Duiveland, Lijst Babijn en Nieuw Gemeentebelang in Sluis en Dorpsbelang & Toerisme Veere hebben zetelwinst geboekt.

D66 is terug in Middelburg en Vlissingen met twee zetels, in Terneuzen, Schouwen-Duiveland, Sluis, Veere en Borsele met één en in Goes is één zetel extra veroverd. Daarmee springen de sociaal-liberalen in Zeeland van één naar elf zetels.

De SP komt de gemeenteraden van Goes en Tholen met twee zetels binnen, in Terneuzen met één. In Middelburg heeft deze partij één zetel ingeleverd.

Het CDA is in veel gemeenten gelijk gebleven of heeft één zetel moeten inleveren. Alleen in Tholen werd er één gewonnen. Zeelandbreed gaat de partij zeven zetels achteruit. In Borsele, Goes en Sluis zijn de christen-democraten wel de grootste partij. De VVD zit vrijwel overal in de lift. In totaal plus zeven. Alleen in Terneuzen en Vlissingen is een zetel ingeleverd. In Schouwen-Duiveland, Noord-Beveland en Kapelle is de liberale partij de grootste. In Veere (samen met de ChristenUnie), Tholen en Reimerswaal is de SGP de grootste partij.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
De PvdA is ruim 800 stemmen groter dan de nr 2 in Middelburg het CDA.
Ook de verhouding voorstanders coffeeshop is nu 16-13 of de lokalen moeten al weer gaan draaien.
En de PvdA zit duidelijk weer in de lift als je weet dat 2006 de beste uitslag ooit in haar geschiedenis was.

Zeker als je weet dat vooral de PvdA meestal sterk verliest aan lokale partijen. Veel meer dan CDA en VVD.

En gezien de bestuurlijke kwaliteiten van veel lokale partijen kan het nog lachen worden de komende tijd. De goeden uitgezonderd.









David - 04-03-2010 | 19:28
Reactie op PZC van j.l. Vrijdag.
Artikel over de elektrische snelweg werden wij opgescheept met miljoenen volt terwijl te maar honderdduizenden zijn. Op de snelweg wordt de spanning in km aangegeven dus 380, 150,110 of 50 kV met weglating van de nullen die door het voorvoegsel "k" worden gedekt.
In het artikel werd gesproken over 380,000 kV. dat is dus onjuist.

Artikel over de OV chipkaart van Maandag jl miste ik de mogeolijkheid om de kaart via Internet op te laden en de "bestelling"in het vervoermiddel op de kaart te plaatsen.
In de Connexxion bussen kan men blauwe kastjes aantreffen voor dit doel.
N.H.Giltay - 04-03-2010 | 19:27
Karen,

Jij kunt hele mooie stukjes schrijven...
Wil je het misschien even vertalen???

Haha
Volger - 04-03-2010 | 18:14
Nou, ik schrok er van de foto een van de PvdA 'kandidaten' die ik in mijn brievenbus kreeg om voor hem te stemmen, om bang te worden van zo een holligaan! tja, zo zijn ze allemaal in hart en ziel ook, genoeg is genoeg is genoeg geweest, de feestijn is nu voorbij!
karen - 04-03-2010 | 14:16
helaas zijn ze in Middelburg nog niet hard genoeg geslagen en willen zelfs verder met de coalitie, hoop dat dit lukt dan kunnen we ze na het volgende debacle helemaal wegstemmen. snap niet dat er arbeiders zijn die in dit zooitje geloven.
m - 04-03-2010 | 14:15

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


Meest gelezen