Kamer wil snelle compensatie voor palingvissers

door Jeffrey Kutterink. woensdag 03 februari 2010 | 17:37 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 03 februari 2010 | 17:57

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ANP Photo

ANP Photo

DEN HAAG - De Tweede Kamer vindt dat palingvissers zo snel mogelijk compensatie moeten krijgen voor de schade van het vangstverbod in oktober en november.

Dat dat nog niet is gebeurd, vindt de Kamer een slechte zaak.

Voor de schaderegeling is 1,2 miljoen euro beschikbaar, zei minister Gerda Verburg (CDA, Visserij) vandaag in de Kamer. "De regeling is op 13 januari opengesteld en sluit op 15 februari."

Vissers die schadevergoeding willen aanvragen moeten zich melden bij het Productschap Vis. Die verdeelt het geld. "Het valt nog niet mee om de aanvragen te controleren", aldus Verburg. "Het is moeilijk aan te tonen hoeveel paling de vissers in het verleden hebben gevangen en hoeveel ze eraan hebben verdiend, laat staan om nu te bepalen hoeveel schade is geleden."

Verburg kon niet zeggen hoeveel aanvragen er tot nu toe zijn ingediend.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


Meest gelezen