Het perceel Kleverskerkseweg 17, links een gebouw van Het Traject, rechts, bij het zwarte bordje, de ingang van de christelijke jeugdsoos 2Connect. foto Lex de Meester
Zie ook:
Bouwkundig verkeert het gebouw van Het Traject in slechte staat, zo is bij een eerste inspectie door de gemeente gebleken. Aan onderhoud is de laatste jaren weinig gedaan omdat het gebied op de nominatie staat voor herinrichting en het gebouw voor sloop. Om het geschikt te maken om als coffeeshop te dienen zal er behoorlijk geïnvesteerd moeten worden, hetzij door de gemeente als het gebouw verhuurd wordt, hetzij door de uitbater als die het gebouw koopt.
De gemeenteraad heeft zijn voorkeur uitgesproken voor een niet- commerciële ondernemer. Als voorbeeld is de stichting genoemd die in Zwijndrecht een coffeeshop runt. Ambtelijk worden de mogelijkheden hiervoor nu op een rijtje gezet. Het streven is om nog voor het einde van dit jaar een voorstel voor uitvoering van het raadsvoorstel aan het college van B en W voor te leggen.
De aanwezigheid van de christelijke jeugdsoos 2Connect op het terrein is niet in strijd met de richtlijnen voor vestiging van een coffeeshop. Alleen voor scholen geldt nog dat een coffeeshop er tenminste 250 meter van verwijderd moet zijn. Als meetpunt geldt dan het hart van het gebouw. Het Calvijn College aan de Kruitmolenlaan ligt dan net buiten de cirkel.


Sorteer reacties
























