Schooldirecteur Scherpenisse op non-actief na klacht ouders

  donderdag 05 november 2009 | 17:56 | Laatst bijgewerkt op: zondag 15 november 2009 | 17:15

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
foto www.gvpschool-scherpenisse.nl

foto www.gvpschool-scherpenisse.nl

SCHERPENISSE - De directeur van de reformatorische Groen van Prinstererschool in Scherpenisse geschorst nadat ouders bij de politie aangifte van mishandeling hadden gedaan.
Er loopt een onderzoek naar de handelwijze van de directeur, bevestigt bestuursvoorzitter A. van den Hoek. De schooldirecteur zou die leerlingen hard hebben aangepakt en gekleineerd. De man zou zijn excuses aan ouders hebben aangeboden, maar die vonden dat onvoldoende.

De Groen van Prinstererschool kwam in april dit jaar als zeer slecht uit de bus in een onderzoek van de Onderwijsinspectie. Op bijna alle punten scoorde de school onvoldoende. Onder meer de leerlingenzorg, het leerstofaanbod en het didactisch handelen zijn onder de maat. Er zou zelfs sprake zijn van een 'sociaal onveilige situatie' en een 'eilandencultuur'.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Hallo allemaal, ik heb zelf bij deze meester in de klas gezeten. Ondanks dat hij af en toe heel driftig kon worden heb ik altijd goed onderwijs van hem gehad. Hij was altijd erg in de weer voor algemene ontwikkeling van de leerlingen. Hij was eerst "gewoon" meester en toen de directeur heel plotseling overleed, was hij degene die het overnam. Helaas is hij veranderd en kennelijk niet ten goede, het ging een beetje richting "bijbels wereldvreemd" met hem; hij heeft al het "wereldse" proberen buiten te houden van "zijn" school. Ik weet niet wat hij precies heeft gezegd of gedaan tegen die kinderen, ik weet ook niet wat die kinderen deden, maar wat ik wel weet dat het een heel moeilijke situatie teweeg brengt op een vrij klein dorp, zowel voor de ouders die hem aangegeven hebben als voor de man in kwestie zelf. Als hij inderdaad een kind mishandeld heeft, is dat verschrikkelijk en dan moet hij daarvoor gestraft worden, ik kan alleen maar hopen dat de situatie behoorlijk onderzocht wordt en dat men rekening houdt met alle mogelijke omstandigheden en men niet te makkelijk een zwarte Piet toespeelt aan de mensen, zowel niet aan de directeur als aan de mensen die hun kinderen hiertegen willen beschermen. Heb zelf geen trauma overgehouden aan het onderwijs van deze man, zoals ik al zei, hij gaf goed onderwijs en heeft me veel geleerd. Zijn eigenaardigheden heb ik voor lief genomen, die heeft namelijk iedereen. Hij heeft mij nooit geslagen of geindoctrineerd of wat dan ook! Leven en laten leven, een cursus omgaan met driftbuien kan misschien geen kwaad en ik weet zeker dat hij als hij die volgt er wat van geleerd heeft. Dit is ook een les voor de ouders van de leerlingen op school, praat erover als het aan de hand is en blijf contact zoeken als die man dan niet luistert en zijn gedrag niet verbetert, dan kan je met een andere leerkracht of de inspectie contact zoeken, maar hou op om elkaar zwart te maken, zeker als je in zo'n kleine gemeenschap leeft.
Oud-leerling - 15-11-2009 | 17:15
De naam van de directeur wordt niet genoemd, maar ieder kan op de website vinden dat hij Duvekot heeft. Doe daar dan ook niet geheinzinnig over. De schoolgids is helder: de leerkrachten zijn zo'n beetje door God zelve benoemd en de leerlingen dienen de leraar te gehoorzamen. Als je voor zo'n school voor je kind kiest moet je niet zeuren als er mishandeld wordt. Dat zal, net als op andere scholen, wel een uitzondering zijn, maar de ideologische grondslag, de sfeer en de persoonlijkheidsstructuur laten toe dat slecht gedrag van 'wie over je gesteld is' langer onbesproken blijft. Zo zwerkt dat in die kringen.
The0 - 09-11-2009 | 14:04
Als dit Heerschap mijn kind wat gedaan had ,dan zou hij zijn liefste hobby niet meer kunnen uitoefenen.
Scotty - 06-11-2009 | 18:03
@familie,

Vreselijk om te moeten lezen dat dit al 25 jaar gaande is. Zoveel kinderen die hier iets negatiefs van meegekregen hebben. Wat deze man doet is iemand fysiek en emotioneel mishandelen. Dat raakt diep. Ik hoop werkelijk dat mensen de moed hebben om aangifte te doen als hun dit is overkomen. Het is juist goed dat justitie zich hiermee bemoeid. Het kan niet anders. Voelt u zich daar niet schuldig over. Ik wens jullie veel sterkte toe!!!
Madelein - 06-11-2009 | 16:17
Reactie op 'Gereformeerde Schoolleerling':
Er gebeurt heel veel op scholen ja..maar er gebeuren NIET héél veel strafbare zaken op scholen. Het gereformeerde wereldje bestaat wel degelijk uit een zeer groot deel 'bedekken met de mantel der liefde'. Dat weet jij net zo goed als ik. Men probeert eerst de zaken zelf zogenaamd op te lossen door de kop in het zand te steken (oftewel: de neus in de bijbel), waar anderen allang aan de bel hadden getrokken. Met name bij openbare zaken die het daglicht niet kunnen verdragen.
Wanneer het een vaststaand feit is dat die directeur zichzelf niet kan gedragen, wanneer het een gegeven is dat op de school van je kind veel dingen niet deugen, is het verwijtbaar dat ouders niet direkt ingrijpen en hun kinderen gewoon naar zo'n school laten gaan.
Als ouder werk je dan zelf namelijk mee dat strafbare of verwijtbare zaken door kunnen blijven gaan, bedekt kunnen worden met de mantel der liefde.
Of jij moet zeggen dat je je kinderen niet naar een (openbare) school moet sturen ? Nee..Maar ben je als ouder ook niet geheel verkeerd bezig als je je kind willens en wetens op DIE school laat zitten.
Het belang van het kind hoort namelijk ALTIJD voorop te staan, boven het woord van de Heer.
En niet andersom !


@ - 06-11-2009 | 15:42

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.