Ruim 600 kreeften gered

  maandag 02 november 2009 | 17:14 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 03 november 2009 | 11:31

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
foto Koen Suyk/ANP

foto Koen Suyk/ANP

MIDDELBURG - Ruim 600 kreeften in de Oosterschelde kunnen overwinteren dankzij een gezamenlijke inzet van duikers en vissers.
De dieren, waaronder veel bevruchte vrouwtjes, werden de afgelopen maand weggevangen op drie locaties waar Rijkswaterstaat de vooroever van de dijk gaat verstevigen. Volgens Jaap Gelijnse van de Federatie Beroepsvissers gaat het om ongeveer de helft van de populatie op die plekken. De achtergebleven dieren lopen het risico bedolven te raken door de steenstort de komende weken. Zowel sportduikers als vissers hebben belang bij het overleven van de kreeften.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
nou geweldig, uitstel van executie heet dit, niet bedolven worden onder staalslakken.
maar volgend jaar de pan in.
baco - 03-11-2009 | 11:28
Dus in plaats van dat ze mogelijk geplet worden door de steenstort, eindigen ze - of hun kroost - nu mogelijk in de ruimen van de vissers? Logisch dat die er belang bij hebben, een andere reden kan ik niet bedenken.

Van sportduikers kan ik het me voorstellen dat ze liever levende kreeften blijven zien dan platte.

Het is mooi die beestjes te redden maar zo onbaatzuchtig is het allemaal niet.
MJT - 03-11-2009 | 11:31
Iedere dag vliegen er een aantal vrachtvliegtuigen vanuit de noordelijke oostkust van Amerika richting Europa volgeladen met kisten levende kreeften! Had Rijkswaterstaat niet een mooie pr actie kunnen verzinnen door één lading te kopen om deze beestjes hier een tweede kans te geven? Dan waren het niet 600 maar 6.000 geweest!
Lobster King - 03-11-2009 | 09:07
Tja, helaas hoor je nu niet de natuurpartijen" moord en brand schreeuwen" over dierenleed en vernietiging van een natuurgebied onder water!
Goed dat er nog mensen zijn die zich het wel aantrekken en zo veel mogelijk kreeften hebben gered.
jos - 03-11-2009 | 08:16
goed gedaan mannen envrouwen? en nu maar hopen dat stropers de dieren met rust laten.
kakie - 02-11-2009 | 17:42

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.