Tegenstanders van ontpoldering volgen buiten in Emmadorp de berichtgeving op televisie over het kabinetsbesluit. foto Mark Neelemans
Zie ook:
Toch weigert De Feijter op te geven. Zij richt alle hoop op 'meneer De Cloedt', de eigenaar van de Hedwigepolder. "Hij is bereid alle juridische middelen te gebruiken tegen ontpoldering. Gelukkig maar."
Peter de Koeijer uit Brouwershaven, de Zeeuwse voorzitter van landbouworganisatie ZLTO, zit op het terras van café Het Verdronken Land. Ook hij is opgetrommeld door de verzamelde media, van het NOS Journaal, de Vlaamse televisie tot een Antwerpse nieuwszender. Hij hoopt met De Feijter dat het nog kan lukken ontpoldering tegen te gaan, maar hij heeft er weinig vertrouwen in. Ambtenaren van het ministerie van Landbouw hebben naar zijn idee consequent het alternatief voor ontpoldering, de aanleg van schorren en slikken in de Westerschelde, tegengewerkt. "We moeten hieruit de les leren dat we niet nog eens zo'n blunder begaan", doelt De Koeijer op het Scheldeverdag met Vlaanderen.
Dennis Steijaert staat de media te woord namens de Zeeuwse waterschappen. "Wij hebben het rapport van de Grontmij waarop dit ontpolderingsbesluit is gebaseerd, nog niet eens ontvangen, terwijl het alternatief is aangedragen door de waterschappen."
André Verbist uit de Vlaamse Prosperpolder is als één van de weinige pachters in de Hedwigepolder naar Emmadorp gekomen. Zijn collega's, onder wie prominent anti-ontpolderaar Ewald Baecke uit Nieuw Namen, laten het mediacircus voor wat het is. Verbist is van alle bezoekers in Emmadorp het felst. "Ik dacht dat de Nederlandse politiek anders in elkaar zat dan de Vlaamse. Maar de Vlaamse arrogantie heeft ook in Nederland gewonnen."


Sorteer reacties
























