Hotel in station Arnemuiden

Auteur: door Annemarie Zevenbergen |   vrijdag 09 oktober 2009 | 07:39 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 10 oktober 2009 | 11:27

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Het leegstaande stationsgebouw in Arnemuiden wordt een klein hotel met zeven kamers, als de gemeente de benodigde vergunningen verleent. foto Lex de Meester

Het leegstaande stationsgebouw in Arnemuiden wordt een klein hotel met zeven kamers, als de gemeente de benodigde vergunningen verleent. foto Lex de Meester

Waar ooit de wachtkamer van het Arnemuidse station zat, komt straks een master bedroom. In de andere zijbeuk van het gebouw komt nog zo'n grote kamer. Althans als de gemeente Middelburg de benodigde vergunningen verleent. Het zogenaamde 'ontwikkelingsplan Stationshotel Arnemuiden' ligt op dit moment bij de gemeente. Zeven kamers moet het hotel straks bevatten.

Eigenaar Arjen de Pagter verwacht dat die vergunningen geen problemen zullen opleveren. "In een vooroverleg met de gemeente is positief gereageerd op onze plannen." Volgens Manu Salhuteru van de afdeling vergunningen 'zitten er geen negatieve adviezen in het dossier'. "Het gaat om een interne verbouwing omdat er hier sprake is van een monument. Het hotel past niet in het bestemmingsplan, dus is nu de procedure gestart voor vrijstelling."

Architect Johan de Koning van het Laboratorium voor Architectuur in Middelburg maakte in eerste instantie het schetsontwerp. De Koning: "De welstandscommissie kon daarmee leven." Ontwerper Rensley Mateel uit Vlissingen heeft nu het stokje overgenomen. Mateel: "Het voorlopige plan behelst een grote kamer met een extra ruimte, in de zijbeuken. In het middendeel komt, aan de pleinkant, de entree met lobby. Op de begane grond komt ook een kamer. Op de eerste verdieping zijn drie kamers gepland en de zolder zal één kamer herbergen. De zolder was een lastig verhaal, omdat daar schoorstenen staan. Die kun je niet zomaar weghalen, dus zijn die in het ontwerp ingepast. Er is zoveel mogelijk gebruikgemaakt van de bestaande structuur in het gebouw. Er worden dus geen muren gesloopt."

De buitenkant van het pand blijft ongewijzigd. Volgens De Pagter wordt die 'opgeknapt zodat het gebouw er weer zal stralend uit gaat zien'. Wie het hotel gaat exploiteren, is niet duidelijk. De Pagter zal het niet verkopen. "Verhuren of verpachten is een optie."

Het gebouw raakte de afgelopen jaren danig gehavend. Begin dit jaar ontmantelde de politie er een wietplantage van ruim 800 planten. Tijdens de jaarwisseling 2001-2002 liep het pand aanzienlijke schade op door brandstichting.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@ Eric,

over welke goederentrein heb je 't eigenlijk... er rijden helemaal geen goederentreinen in Arnemuiden, afgezien van sporadische werktreinen voor spooronderhoud.
denkffna - 09-10-2009 | 19:53
RienS u gebruikt Nederlandse woorden die een kreet om aandacht zijn ,staat niet netjes en is erg kinderachtig van u . U hebt de klepel wel gehoord maar u kunt de klok niet vinden die de klepel laat luiden.
willem - 09-10-2009 | 19:47
Geweldig mooi innitiatief van Arjan de Pagter, ben alleen benieuwd hoe het slapen is als er s'nachts de goederentrein langskomt maar ja wat verwacht je anders als je op een station een kamer huurt dus past wel bij de sfeer en het is zowieso een goed plan om dit mooie gebouw een nieuwe bestemming te geven en te behouden.
Eric - 09-10-2009 | 17:06
Geweldig initiatief. Dit zijn bijzondere accomodaties waardoor toeristen zich aangetrokken voelen.
Rob - 09-10-2009 | 10:48
Een master bedroom?? een ouderslaapkamer in een hotel?? Gebruikt toch gewoon Nederlands, i.p.v. debiele Engelse kreten die niet kloppen!
RienS - 09-10-2009 | 08:40

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.