dinsdag 25 augustus 2009 | 07:28 | Laatst bijgewerkt op:
dinsdag 25 augustus 2009 | 09:26
De tractieloods van de SGB. archieffoto Willem Mieras
GOES - De stichting Stoomtrein Goes-Borsele kan rekenen op subsidie van het Rijk en de provincievoor de restauratie van de tractieloods.
Gedeputeerde Harrie van Waveren kwam gisteren met 1,5 miljoen euro terug uit Den Haag voor de restauratie van (rijks)monumenten en deed daar de belofte bij dat de provincie en eventueel andere partijen er een gelijk bedrag bijleggen.
Het enige project dat de gedeputeerde onmiddellijk kon noemen om voor een deel van de subsidie in aanmerking te komen, was de tractieloods. Maar ook andere gemeenten hebben al eens bij de provincie aangeklopt voor restauratiesubsidie. In het najaar komt de gedeputeerde met een voorstel voor de besteding van de 3 miljoen. Van Waveren was in Den Haag om namens alle provincies met de minister over de verdeling van het geld te onderhandelen.