Makelaar wil slooppremie oude schepen

Auteur: door David Duijnmayer |   woensdag 19 augustus 2009 | 07:17 | Laatst bijgewerkt op: maandag 24 augustus 2009 | 09:47

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
foto Ruben Oreel

foto Ruben Oreel

OUDDORP - For Sail Yachtbrokers in Marina Port Zélande, een makelaar in zeil- en motorjachten, pleit voor een sloopregeling voor oude boten, vergelijkbaar met die voor tweedehands auto's. Volgens eigenaar Jan-Ward van Dantzig zou het de tweedehands botenmarkt in beweging kunnen brengen en voordelen hebben voor het milieu. "Oude schepen hebben, net als oude auto's, een hogere uitstoot.
Bovendien lekken ze vaker vetten of olie in het water. Wij worden daarnaast geconfronteerd met mensen die hun oude boot aan de straatstenen niet kwijt raken."

Dat heeft volgens Van Dantzig te maken met een nieuwe groep booteigenaars, die andere eisen aan een schip stellen.

"Mensen kijken tegenwoordig niet meer alleen naar zeilcomfort, maar vooral ook naar het leefcomfort op een boot. Ze verwachten de luxe en de voorzieningen die ze gewend zijn van hotels of luxe caravans. De boten van tien jaar geleden voldoen niet meer aan die eisen", aldus Van Dantzig

Dealers van nieuwe jachten ruilen daardoor ook niet meer altijd in, want ze weten dat ook zij de tweedehands schepen niet makkelijk verkopen.

Watersportbranchevereniging Hiswa ziet ook wel voordelen in het idee. "Maar dan vooral uit milieuoverwegingen", zegt Jeroen van den Heuvel.

"Het aantal schepen dat zo'n lage waarde heeft dat het voor een slooppremie in aanmerking zou komen, is vrij beperkt. De eigenaren daarvan zie ook niet zo snel een nieuw schip kopen. Wij zien het eventueel als een middel voor het opruimen van de oude schepen waar niet meer mee wordt gevaren, niet zozeer als een middel om de koop van nieuwe schepen te stimuleren", aldus Van den Heuvel.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Duidelijk dat bovenstaande mensen weinig weten van de pleziervaart.

Er is een hele grote groep mensen die 20-30 jaar geleden een bootje van 8-10 meter gekocht hebben en die nu te oud worden qua leeftijn om nog te varen. Hun bootje was hun stacaravan zeg maar. Vaak gewone mensen met gewone inkomens.

Deze bootjes zijn geen overdreven luxe schepen en in de verste verte niet vergelijkbaar met schepen die in het TV-programma Yacht Vision voorbij komen. En qua prijs kosten ze net zoveel als een gemiddelde nieuwe auto.

Waarom wel een slooppremie voor auto's en niet voor bootjes vanuit milieu oogpunt. Een (tweede) auto is in mijn ogen ook een luxe artikel.



Bootjeseigenaar - 24-08-2009 | 09:47
Kan iemand mij vertellen waarom ik als belastingbetaler mee moet betalen voor een slooppremie voor een luxe artikel als een pleziervaartuig?
Laat die rijke stinkerts dat eens mooi zelf uit eigen zak betalen!
Echt, zijn ze nou helemaal besodemieterd!
retep - 21-08-2009 | 12:46
Quote; *Bovendien lekken ze vaker vetten of olie in het water. Wij worden daarnaast geconfronteerd met mensen die hun oude boot aan de straatstenen niet kwijt raken." *

Zielig zeg.......
Duidelijk dat er wat aan gedaan moet worden, nl. een jaarlijkse APK voor dit soort schepen! Verder een verontreinigingsheffing voor pleziervaartuigen. Geen rode diesel. Alle sluizen en ophaalbruggen tegen betaling van de kostprijs + 50% winstopslag.
Voorrang van het wegverkeer boven de pleziervaart. Het wegverkeer subsidieerd deze namelijk.
Ex-Haagsche Harrie - 19-08-2009 | 13:58
Caravan's,fietsen, driewielers.

komop zeg, laat de rijken zelf hun bootje betalen. Ik heb er in ieder geval nog nooit geld voor gehad. Als ik zo eens in die jachthavens rondkijk denk ik wel eens "Wat heb ik toch verkeerd gedaan", of hebben zij ook altijd wit gewerkt .

Marc
marc - 19-08-2009 | 12:54
Ja, en ook een slooppremie voor verouderde golfbanen, zweefvliegtuigen, sportauto's, zwembaden, whirlpools etc. Laat een ieder zijn eigen hobby betalen. De laagstbetaalden betaald al genoeg voor de bezitters van dit soort ongein.
t.bovelander@zeelandnet.nl - 19-08-2009 | 09:04

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.