Die geven nu de doorslag om de nieuwbouw 'op ijs' te zetten. "De marktomstandigheden zijn met name vanwege de hoge grondstofprijzen (zoals tarwe en maïs) niet ideaal. Daarnaast is er nog geen duidelijke Europese regelgeving voor de productie van biobrandstoffen. Het is daarom te risicovol om het project in Sas van Gent nu op te starten. We begraven ons idee nog niet, maar bewaren het tot het moment dat de omstandigheden ideaal zijn", zegt manager bedrijfsontwikkeling Mark Woldberg van Nedalco.
De bouw van de tweede generatie biobrandstoffabriek, waarbij alcohol wordt gestookt uit de afval van voedingsindustrie en hout, zou van Nedalco een investering van 150 miljoen euro eisen. Het bedrijf had gerekend op een rijkssubsidie van veertig miljoen euro, maar het kabinet wilde slechts 11,6 miljoen euro bijspijkeren. Woldberg verwacht dat het nog zeker anderhalf jaar duurt voordat de overheid meer duidelijkheid over de regelgeving geeft. "We zien nog steeds waarde in dit project, maar pas als er meer helder is, gaan we er weer mee verder", aldus Woldberg.
Dat betekent echter niet dat het bedrijf in Sas van Gent op zijn lauweren rust. De provincie Zeeland is akkoord met de uitbreiding van de productiecapaciteit in de alcoholfabriek met 0,6 miljoen hectoliter per jaar. Dat is meer dan een verdubbeling, Nedalco produceert in Sas van Gent nu jaarlijks 0,4 miljoen hectoliter consumptiealcohol. Ook met de uitbreiding van de productie van bio-ethanol (inclusief de tweede generatie) met 2,6 miljoen hectoliter, tarwegistconcentraat met 725 kiloton en veevoederbrokken met 233 kiloton heeft de provincie geen problemen.
Voor de uitbreiding moeten installaties, tanks en gebouwen worden bijgeplaatst. Daarnaast is er ook een kade nodig met voorzieningen voor het laden en lossen van schepen.


Sorteer reacties
























