AIVD onderzoekt korpschefs

  vrijdag 01 augustus 2008 | 07:36 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 01 augustus 2008 | 07:53

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De AIVD, de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, is een ambtelijke organisatie die in binnen- en buitenland onderzoek doet naar mogelijke dreigingen en risico's voor de nationale veiligheid.
Alle activiteiten vallen rechtstreeks onder verantwoordelijkheid van de minister van Binnenlandse Zaken.

De AIVD wordt getypeerd als 'geheime dienst', omdat er gebruik mag worden gemaakt van bijzondere onderzoeksbevoegdheden als het volgen en observeren van mensen en het aftappen van telefoons.

Onderzoek naar functionarissen op beleidsbepalende posities, is een belangrijke taak van de AIVD. Het gaat hierbij om werknemers bij de overheid en in het bedrijfsleven, die volgens de dienst een gevaar voor de veiligheid van de staat kunnen vormen.

Korpschefs worden tot die categorie gerekend, en worden elke vijf jaar gescreend.

De onderzoeken worden grotendeels opgebouwd uit informatie uit openbare bestanden. Wie ge- screend wordt krijgt dat vooraf te horen. Als de AIVD concludeert dat de functionaris een gevaar voor de samenleving kan vormen, weigert de minister een 'verklaring van geen bezwaar' af te geven.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.