Het feit dat de commissie Nijpels naarstig zoekt naar een alternatief voor het ontpolderen van de Zeeuwse Hertogin Hedwigepolder, is voor Vlaanderen geen aanleiding het ontpolderplan op eigen grondgebied af te blazen. Ook het opschorten van de activiteiten tot de commissie Nijpels een ei heeft gelegd, is niet aan de orde.
Projectleider Wim Dauwe (Waterwegen & Zeekanaal NV, afdeling Zeeschelde) wijst erop dat Vlaanderen net als Nederland te maken heeft met de verplichting van de Europese Unie tot natuurherstel in de Schelde, in Vlaanderen Zeeschelde genaamd. De rivier verkeert nu niet in wat heet 'en goede staat van instandhouding'en daar moet sowieso wat aan gedaan worden.
,,En dan komen we toch altijd uit op de Prosperpolder. Tussen Kruibeke en en de Belgisch-Nederlandse grens is er niet veel andere ruimte. Je hebt de stad Antwerpen en de haven en er liggen al bestaande natuurgebieden als het Schor Ouden Doel", legt projecteleiderDauwe uit.
Hij merkt op dat bovendien de bestaande Scheldedijk niet voldoet aan de (Nederlandse) veiligheidsnormen. De nieuwe dijk wél, met een overstromingskans van eenmaal in vierduizend jaar.
Het plan voor de Hedwige- en Prosperpolder vormt nu één grensoverschrijdend geheel. De zeewering is voorzien vanaf de Zeeuwse Emmaweg bovenlangs de gehuchten Prosper en Ouden Doel tot aan de Schelde.
In de Prosperpolder-noord wordt de oude Scheldedijk deels afgegraven, om zo het getij toegang te verlenen tot de polder. Ook stukken van de Hedwigedijk verdwijnen, zodat er één geheel ontstaat met de Hedwigepolder in Zeeland, totaal 465 hectare, waarvan 170 hectare in Vlaanderen.
In mei is het plan in Beveren gepresenteerd aan de bevolking. De reacties waren gemengd. Dauwe heeft de indruk dat het geven van informatie en een tijdplanning (klaar in 2010) door de bevolking zeer gewaardeerd is.
Als Nederland afziet van natuurherstel in de Hedwigepolder ontstaat een nieuwe situatie, erkent de projectleider. ,,Dan zullen we het plan moeten aanpassen, uiteraard in overleg.''
Bijvoorbeeld door de huidige Hedwigedijk vlak langs de grens als nieuwe zeewering te bestempelen? Dauwe: ,,Dat moeten we bekijken als het probleem zich stelt.''



















