PVV Zeeland veroorzaakt uitstel besluit 2e kerncentrale Borssele

  vrijdag 16 december 2011 | 08:49 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 16 december 2011 | 17:21

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
PVV-lijsttrekker Peter van Dijk. foto Mechteld Jansen

PVV-lijsttrekker Peter van Dijk. foto Mechteld Jansen

MIDDELBURG - De PVV heeft een opmerkelijke rol vervuld bij het uitstel van een besluit over de bouw van een tweede kerncentrale in Zeeland.

Omdat de PVV in de Staten van Zeeland niet duidelijk wilde maken hoe ze vandaag zou gaan stemmen, heeft Delta besloten de aandeelhouders volgende week nog geen voorstel te doen te beginnen met de vergunningsaanvraag voor een tweede kerncentrale.

Op de vijf personen sterke PVVfractie is de afgelopen weken zware druk uitgeoefend duidelijkheid te verschaffen: instemmen met het vergunningstraject of niet. In dat laatste geval zou de aanvraag van de baan zijn: zonder de steun van de PVV is er geen meerderheid in de Staten: 19 voor (VVD, CDA, SGP en de aanvankelijk aarzelende PvZ) en 20 tegen (PvdA, SP, D66, CU, GL en PVV).

Gisteravond maakte fractievoorzitter Peter van Dijk duidelijk dat hij inderdaad van plan was vandaag in de Statenvergadering op uitstel aan te dringen. Dat heeft hij dus meteen gekregen, want Delta wilde het er niet op aan laten komen dat zijn grootste aandeelhouder nee zou zeggen tegen het voorstel om feitelijk te beginnen met de voorbereidingen voor de bouw van een tweede kerncentrale.

Opvallend is dat de PVV - ook landelijk - wel voorstander is van kernenergie en de bouw van meer kerncentrales. PVV-Kamerlid Roland van Vliet heeft evenwel grote twijfels over de financiële mogelijkheden van Delta om daarin een betekenende rol te spelen. Hij heeft de Statenfractie van zijn partij hiervan weten te overtuigen.

zie ook ons dossier Kernenergie

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Tjonge tjonge wat een reactie, dit protest hadden ze voor het behoud van het ziekenhuis moeten doen daar zouden we meer aan gehad hebben. Zo ken ik er nog wel een paar.

Henk
henkdoets - 24-12-2011 | 11:45
Laten die voorstanders nou eens zelf een opdraaien voor de kosten van een nieuwe kerncentrale. Laten deze lieden dan ook zelf eens opdraaien voor het geproduceerde afval. Laten ze ook in een contract vaststellen dat hun nageslacht voor duizenden jaren verantwoordelijk worden gesteld...

en dan zullen we eens zien hoeveel voorstanders er nog zijn van kernenergie.

Er worden tal van leugens verteld door de VVD, CDA en PVV. De milieuorganisaties en de linkse partijen hebben gelijk, we moeten zorgdragen voor onze Aarde en haar toekomst. Rechts steekt zijn kop in het zand voor de werkelijke kosten en maatschappelijke gevolgen van hun kortzichtige korte termijn denken.
De Groene Waarheid - 19-12-2011 | 21:55
Jelle je hebt gelijk het rechtse blok kan niet op de gedoger meer rekenen en de kleinzieligheid om van te voren niet te zeggen waar ze voor stemmen is gewoon een spelletje en nou komt die ex CDA-er met we hadden toch uitstel gevraagd, je kan van mij aan nemen dat als de Delta het niet uit gesteld had hadden ze gewoon voor gestemd, het berust gewoon op een leugen.
david1 - 17-12-2011 | 12:43
Gelukkig ligt de macht heden ten dage niet meer bij de oude (CDA, PvdA, Groen Links) gevestigde partijen!

Hoop dat we snel landelijke verkiezingen krijgen en de structurele Haagse zakkenvullers (CDA, PvdA) van de kaart worden geveegd. Er is immers altijd baantje voor heren/dames van de club beschikbaar.

Luisteren naar de samenleving is het credo!!

Respect voor Wilders & co
Geen laagopgeleide! - 16-12-2011 | 22:53
Ben nog altijd blij met de PVV. als we die niet hadden was het een grote bende de volgende keer stem PVV.
Cor - 16-12-2011 | 14:46

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.