Nieuwe zeesluis krijgt geen duur spuisysteem

  zondag 05 december 2010 | 09:18 | Laatst bijgewerkt op: zondag 05 december 2010 | 13:41

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Een beeld waar de schippers van gruwen. Spuien van water van het Kanaal Gent-Terneuzen zorgt voor urenlange vertraging. foto Adri van de Wege

Een beeld waar de schippers van gruwen. Spuien van water van het Kanaal Gent-Terneuzen zorgt voor urenlange vertraging. foto Adri van de Wege

TERNEUZEN - Bij de bouw van de nieuwe zeesluis in Terneuzen wordt geen extra systeem voor het spuien van overtollig oppervlaktewater uit het Kanaal Gent-Terneuzen ingebouwd.
Dat is te duur, heeft de Zeeuwse regiocoördinator Jan de Vries van schippersvereniging Schuttevaer te horen gekregen. Hij ijvert al jaren voor extra voorzieningen en wordt daarin gesteund door Havenbedrijf Gent en de bedrijven, die net als de schippers economische schade ondervinden van wachttijden voor de sluizen. Enkele weken geleden werden tientallen schepen dagenlang opgehouden door veelvuldig spuien om de wateroverlast in Vlaanderen terug te dringen. De Vries: ,,De gevolgen van wateroverlast in Vlaanderen werken direct door in Terneuzen. Het zijn nu eenmaal in de eerste plaats spuisluizen en daarna schutsluizen.'' Schuttevaer wil nu een goede toerbeurtregeling bij de Volkeraksluizen, Hansweert en Terneuzen.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
inderdaad tom laat die belgen dat maar betalen !!!!
ikzegut - 05-12-2010 | 13:34
Ze zullen het wel nooit leren bij het rijk.
Echt te droevig voor woorden.
Toerbeurtregelingen helpen niet als de schippers er zich niet aan houden.
Kortom: vaarweggebruikers hand in eigen boezem steken en
het rijk moet een spuikanaal aanleggen. Anders blijft het ergenis voor iedereen.

droef - 05-12-2010 | 11:57
Dat moeten de Belgen dan maar betalen. Het is grotendeels de toegang naar hun havens en het is grotendeels hun water dat gespuid moet worden.
Tom - 05-12-2010 | 10:54

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.