Meisjesdroom komt uit in Wemeldinge

  donderdag 18 maart 2010 | 07:24 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 18 maart 2010 | 10:09

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Koningin Beatrix. ANP

Koningin Beatrix. ANP

De koningin ontmoeten en zelfs voor haar dansen: het is een meisjesdroom die meestal niet uitkomt.
Maar voor achttien uitverkoren Wemeldingse meisjes wordt deze droom wel degelijk bewaarheid. Zij mogen straks op 30 april voor koningin Beatrix en de rest van het koninklijke gezelschap een dans uitvoeren, op het liedje Vrede van Ruth Jacott, dat gezongen wordt door de Wemeldingse zangeres Albertina Klap.

Maar daarvoor moesten ze wel eerst door de audities heen komen, die nodig waren omdat er op het podium maar achttien meisjes mochten staan. "Het liefst had ik iedereen mee willen laten doen, maar dat ging niet", verklaart Albertina.

"Toen ik hoorde dat ik erbij zat moest ik juichen", zegt de 6-jarige Merel, een van de danseresjes. "Ik ging ervan babbelen", vult de 7-jarige Alice aan. De 8-jarige Hoby en de 7-jarige Kim hadden zich met de uitslag een dagje vergist. Ze dachten dat ze direct na de audities iets zouden horen, maar de jury had iets meer tijd nodig voor beraad. Hoby: "Ik zat na de audities de hele dag bij de telefoon te wachten, maar er kwam maar niets. De volgende dag toen ik weg was kwam het telefoontje wel. Toen was mijn moeder de eerste die het nieuws hoorde."

Maar nu repeteren ze dan elke vrijdagavond in de gymzaal van Wemeldinge, samen met Carla Dagevos en Anja Hoekman, die de choreografie in elkaar hebben gezet. Het is hard werken voor de kleine dames, maar Albertina ziet veel vooruitgang. "Je had het in het begin moeten zien. Maar ze pakken de pasjes zo snel op, echt ongelooflijk. Het leuke is ook dat dit echt het gezicht is van Wemeldinge: meisjes uit groep 3 en 4 van de openbare school, geen danseressen van een balletschool", zegt ze.

Het idee om een dans te verzinnen voor de Wemeldingse meisjes kwam van Albertina zelf. "Jaren terug had ik dit al eens gedaan, toen mijn dochter nog klein was. Dat was zo leuk uitgepakt, dat ik het als idee aangedragen heb na de oproep van de Oranjevereniging Wemeldinge. Iedereen was er enthousiast over, ook de hofdames van de koningin."

Het werd het nummer Vrede van Ruth Jacott. "Ik ben nu eenmaal een grote bewonderaar van Ruth Jacott en Vrede, dat vond ik echt bij de koningin passen. Ruth is benaderd en die vond het goed. Ik heb het nummer wel versneld, anders was het voor de meisjes niet te doen om erop te dansen."

Een hoop werk is het wel, heeft Albertina in de gaten. De audities, de meisjes begeleiden, het nummer inzingen, de snelheid van het nummer aanpassen, danskleding regelen ('ik kom 500 euro tekort op mijn budget, wie wil er bijspringen?'), repeteren: "Ik heb me wel vergist in de hoeveelheid werk", geeft ze toe. "Maar het is zo ontzettend leuk om te doen. De rest van Nederland denkt dat wij in Zeeland op klompen lopen, maar wij laten ze zien dat dat echt niet zo is."

Verslaggevers Maurits Sep en Lilian Dominicus volgen de voorbereidingen in de aanloop naar Koninginnedag 2010 in Middelburg en Wemeldinge op de weblog www.pzc.nl/oranjeboven .
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.