Geen dwang bij ontpoldering

Auteur: door Rinus Antonisse en Ernst Jan Rozendaal. |   dinsdag 04 december 2007 | 07:24 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 05 december 2007 | 12:02

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Dinsdag 4 december 2007 - DEN HAAG - Het kabinet denkt dat gedwongen ontpoldering van de Hedwigepolder en het Zwin kan worden voorkomen.
Minister Gerda Verburg (CDA, Landbouw en Natuur) wil deze week van de Vlaamse regering weten of die ermee kan leven dat de eigenaren niet worden onteigend, al blijven ze weigeren hun grond te verkopen. Dan moet wel een alternatief voorhanden zijn om toch 600 hectare getijdennatuur rond de Westerschelde te creëren.

Daarvoor zijn gisteren, voorafgaand aan een spannend debat in de Tweede Kamer, plannen gepresenteerd door de gemeenteraad Hulst en stichting De Levende Delta. Zij stellen de aanleg van nieuwe schorren voor en een innovatieve bodemverlaging van het Verdonken Land van Saeftinghe.

Verburg weerstond aanvankelijk een ruime Kamermeerderheid (CDA, PvdA, SGP, VVD en CU) die de met Vlaanderen gesloten Scheldeverdragen alleen wil goedkeuren als het kabinet gedwongen ontpoldering uitsluit. Volgens de minister kan de Kamer geen voorbehoud maken bij het verdrag en zijn nieuwe onderhandelingen met Vlaanderen onbespreekbaar. Op het laatste moment zegde ze toe wél met Vlaanderen te willen overleggen over de uitleg van het artikel waarin de Hedwigepolder en 't Zwin voor ontpoldering zijn aangewezen. Als beide verdragspartners het eens zijn dat onteigening daar niet bij past, kan aan de wens van de Kamer worden voldaan zonder dat nieuwe onderhandelingen nodig zijn. Nog deze week geeft ze daarover uitsluitsel, zodat het debat komende maandag kan worden vervolgd.

Vincent Klap van de werkgroep Schelde-estuarium kondigde na het debat aan dat de Zeeuwse en Vlaamse natuurbescherming de derde verdieping van de Westerschelde zeker gaat aanvechten. Voorwaarde om mee te werken is voor de natuurbescherming steeds geweest dat verdieping en natuurherstel gelijk op lopen. Dat haalt de Kamer nu onderuit. Hij noemde de opstelling van de Kamermeerderheid een potsierlijke vertoning. ,,Onze insteek is steeds geweest: juridische problemen voorkomen. Nu kan dat niet meer.''



- pagina 2 en 3: 'scoren met het Zeeuwse sentiment'



- pagina 3: commentaar



>>Minister Verburg belooft de Tweede Kamer om met Vlaanderen te overleggen over de gedwongen ontpoldering van de Hedwigepolder en het Zwin.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Wat zijn dit voor vreemde opmerkingen zeg? Wij willen natuur en geen voederbieten??? Een beetje minder akkerland???? Is hier de milieumaffia aan het woord?
Moeten wij hier niet eten? Zullen we alles maar dan gaan importeren dan? En vervolgens nog afhankelijker worden van andere landen? Belachelijk! Belgie geeft zelf maar natuur terug, zij willen tenslotte uitbreiden ook!
Monique - 04-12-2007 | 23:10
Lekker stom Zeeuwen. Als Vlaanderen al akkoord gaat, dan moet die gunst straks ergens anders duur betaald worden. En waarom? Voor een stuk waardeloos gras.
U en ik gaan dat betalen, niet die windvanen in Den Haag
Theo - 04-12-2007 | 18:43
Youri heeft volkomen gelijk!
En zij die hun huis en tuintje kwijtraken:
De Here geeft, de Here neemt.
En het leuke is,..Hij kent je bankrekening!
Niet zeuren, wij willen natuur en geen voederbieten!
inundatie - 04-12-2007 | 12:34
Forum-Thread:
w.v. Puffelen - 04-12-2007 | 16:15
Scoren met Zeeuws-sentiment, als de basis van het beleid voortaan op emoties gaat rusten, zijn we slecht af in deze provincie.
Een beetje minder akkerland, en meer natuur kan best in deze provincie.
Youri - 04-12-2007 | 10:33
Forum-Thread:
MJT - 04-12-2007 | 11:18

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.