Transport schipdeur Dokje van Perry uitgesteld naar woensdag

  dinsdag 29 november 2011 | 14:10 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 29 november 2011 | 14:14

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Eind maart, de schipdeur wordt uit het dokje getakeld. archieffoto Ruben Oreel

Eind maart, de schipdeur wordt uit het dokje getakeld. archieffoto Ruben Oreel

VLISSINGEN - De schipdeur van het Dokje van Perry op het Scheldekwartier in Vlissingen is dinsdagochtend met behulp van een drijvende bok op een ponton geplaatst.
De zeventig ton wegende deur zou vervolgens naar Vlissingen-Oost worden gevaren, maar dit transport is door de harde wind uitgesteld naar woensdag.

De stalen schipdeur wordt bij VDS Machine- en Staalbouw gestraald. Daarna wordt gekeken hoe de deur gerestaureerd moet worden. Komend voorjaar bepaalt de gemeente wel bedrijf de restauratie mag uitvoeren. In de zomer moet het werk klaar zijn.

De schipdeur diende voor de afsluiting van het Dokje van Perry, dat dateert uit 1705. In 1974 is het droogdok gedempt voor de bouw van een bedrijfshal voor de toenmalige Scheldewerf. Nu wordt het dokje gerestaureerd. Sinds eind maart dit jaar lag de schipdeur al op de kade bij het dok.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


poll

De Stelling

Fusie van de Walcherse gemeenten is beter dan alleen samenwerking
zie ook: Lees alles over de samenwerking tussen de gemeentes op Walcheren