Vlissingen pakt illegale schatgravers hard aan

  zondag 16 oktober 2011 | 12:33 | Laatst bijgewerkt op: zondag 16 oktober 2011 | 14:51

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
foto GPD/Jan de Vries

foto GPD/Jan de Vries

VLISSINGEN - Mensen die zonder vergunning waardevolle historische objecten opgraven worden voortaan hard aangepakt door de gemeenten op Walcheren.
Inmiddels is door de gemeente Vlissingen al tegen drie 'schatgravers' aangifte gedaan bij de politie. Die heeft de zaak in onderzoek. De drie werden in augustus op heterdaad betrapt op het Bellamypark, waar wordt gewerkt aan een herinrichting. De Walcherse Archeologische Dienst - waarin de gemeenten Vlissingen, Middelburg en Veere samenwerken - heeft veel last van de schatgravers, omdat zij waardevolle objecten weghalen en de archeologen daardoor mogelijk belangrijke informatie over de geschiedenis van Walcheren mislopen. De archeologen en de gemeente Vlissingen vergelijken de illegale opgravingen met diefstal en roof.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
die lui van de Archeologische Dienst motten gewoon de grond in zakken want dat zijn nou echt letterlijk DE mensen die de bouw of aanleg of weet ik veel hinderen dan moeten aannemers wachten tot die lui klaar zijn en kost bakken met geld laat die mensen toch onee want als die schat gravers wat vinden gut gut de gemeente zal geld mislopen pff wat een poehaa
laat die mensen toch had de gemeente daar maar eerder moeten graven maar ja die Archeologische Dienst graaft nu zijn eigen graf dit gaat letterlijk nergens over want die dienst kost nog geld ook

schiedam met stress - 17-10-2011 | 22:46
Oh heb je een archeologische vergunning nodig om te graven net als een visvergunning
Eric - 17-10-2011 | 20:23
Juist ja en wat word verstaan onder "waardevolle historische objecten"?
Egbert - 17-10-2011 | 17:19
Wat een stemmingmakerij zeg!
De drie mensen waar de gemeente Vlissingen hier over spreekt waren daar (samen met de aannemer) volkomen legaal bezig.
En ik kan het weten.
Ons kent ons - 16-10-2011 | 14:54

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


De Stelling

Fusie van de Walcherse gemeenten is beter dan alleen samenwerking
zie ook: Lees alles over de samenwerking tussen de gemeentes op Walcheren