Bier en boek in Zeeuws proeflokaal in Middelburg

Auteur: door Carla van de Merbel |   vrijdag 05 augustus 2011 | 10:30 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 05 augustus 2011 | 10:36

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Op het plein voor de Lange Jan werd voor het eerst het Zeeuws-Proeflokaal gehouden. foto Lex de Meester

Op het plein voor de Lange Jan werd voor het eerst het Zeeuws-Proeflokaal gehouden. foto Lex de Meester

MIDDELBURG - Een glaasje Hopbloem Primeur met een plankje jonge geitenkaas.

Of een ander Zeeuws- of Belgisch biertje gecombineerd met een streekgerecht of -hapje. Het kon donderdag allemaal geproefd worden op het plein onder de Lange Jan in Middelburg. Daar werd voor het eerst het Zeeuws-Proeflokaal gehouden. Tijdens de proeverij werd het boek Hop en gerst veredeld, over de geschiedenis van bier in Middelburg, gepresenteerd. Speciaal voor deze gelegenheid had oud-bierbrouwer Jan Montenarie in de brouwerij van De Drie Koningen in Groede nog eenmaal zijn Hopbloem Primeur gebrouwen. Volgens hemzelf 'uniek van smaak'. "Hij is moeilijk te vatten in een type, maar het komt in de buurt van een tripel en dan met minder alcohol." Montenarie heeft 300 liter gebrouwen en deze vervolgens - met hulp - met de hand gebotteld in 320 flessen.

'Hop en Gerst veredeld' van Eric Hageman en Toon Franken kost 24,95 euro en is te koop bij de Drukkerij en het Zeeuws Archief.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


De Stelling

Fusie van de Walcherse gemeenten is beter dan alleen samenwerking
zie ook: Lees alles over de samenwerking tussen de gemeentes op Walcheren