Werkstraf geëist voor seksuele relatie met minderjarige

donderdag 29 juli 2010 | 16:13 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 30 juli 2010 | 09:06

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Rechtbank Middelburg. foto Theo Giele

Rechtbank Middelburg. foto Theo Giele

MIDDELBURG - Een veertigjarige man uit Westkapelle heeft donderdag een werkstraf van 240 uur tegen zich horen eisen voor het onderhouden van een seksuele relatie met een vijftien jarig meisje.

De twee kenden elkaar goed. De man lag op het moment van de relatie in scheiding en het meisje was op zoek naar haar seksuele identiteit. De relatie heeft geduurd van april tot en met mei 2009.

De Westkapellenaar moet volgens de officier van 240 uur werkstraf, zes maanden voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar opgelegd krijgen. Verder zou hij het meisje een voorschot schadevergoeding van 3250 euro betalen en moet hij 2000 euro storten in het Schadefonds Geweldsmisdrijven. Tijdens zijn proeftijd moet tevens een strandverbod gelden op het gedeelte van het strand waar het meisje komt.

De uitspraak is over twee weken.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Zoals de krant het beschrijft geeft de aanleiding dat de man een viespeuk is, zijn huwelijksproblemen zo wilde...en nog meer van dat bla bla.
Wij vergissen ons heel erg tegenwoordig hoe volwassen een meisje van 15 jaar is.dat de verhouding hier even zoek was oke. 40 en 15 jaar .................het is bij de wet verboden om sexueel contact te hebben met een minderjarige............prima maar veel reacties vind ik heel hypocriet neem me niet kwalijk.
lia - 30-07-2010 | 13:57

de uitspraak is pas over 14 dagen.
het strand verbod gaat pas over 27 dagen in en dan is de vakantie al voorbij
lekker veel nut heeft dat.
ook jammer dat er niets staat over de relatie tussen het meisje en de exvrouw
en ja het is stom van hem geweest om het te doen!
sjaak - 30-07-2010 | 09:15
Er zijn mensen die vinden dat een meisje van 14 zelf mag beslissen dat ze de wereld over gaat zeilen. Kortom zij schatten het beoordelingsvermogen van die 14 jarige hoog in. Zou een meisje van 15 dan niet zelf kunnen beoordelen met wie ze wel of geen sex heeft? Het is allemaal zo dubbel.

Ik ben voor beide situaties de mening toegedaan dat het het niet kan.
Joost - 30-07-2010 | 08:59
Nederland op zijn smalst.Als deze man tegen haar wil heeft gehandeld dan zwaarder straffen, maar als ze er mee in heeft gestemd zie ik het probleem niet.Wie zegt dat een vrouw van 25 wel "meer" hersens heeft dan een meisje van 15?Denk dat de maatschappij door aan het schieten is de laatste decennia.Vroeger waren zulke romances heel normaal, nu ben je meteen een pedofiel.Wij zijn lekker hypocriet bezig als mensheid.Schone schijn ophouden noemen ze dat...
Marco - 30-07-2010 | 08:55
geheim wat weet jij dan van dingen die ze haar moeder niet verteld zou hebben?
deze man was viscoatch van de jeugd van de visclub,en zo is zij onder dwang hierin meegenomen met de uitleg als zij niet meewerkte aan de sex zij nooit meer zou kunnen vissen e.d. dus dit is heel wat anders dacht ik zo!
juul - 30-07-2010 | 08:55

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


Walcheren

De PZC herbouwt het stadscentrum van het Middelburg van 1940 Dossier Fonteyne Dossier Spuikom