Zie ook:
Voor dergelijke problemen komt er binnenkort iets nieuws in Vlissingen.
"Net als in Middelburg, worden binnenkort ook in Vlissingen en Veere buurtbemiddelaars ingezet. Dat zijn mensen uit de wijk die getraind zijn om conflicten tussen mensen aan te pakken. Vaak hebben deze vrijwilligers zelf een soortgelijke ervaring gehad. Met die achtergrond en hun kennis kunnen ze helpen zoeken naar een oplossing. Voor ons is dat echt fijn. En voor de mensen die een conflict hebben, volgens mij ook. Die bemiddelaars zijn neutraal en komen niet binnen met een uniform aan, zoals wij."
In gevallen zoals een ruzie kan bij de politie ook een melding worden gemaakt. Dat is net zo effectief als aangifte doen en kost minder tijd, zegt De Jonge.
"Politiezaken kunnen door een eenvoudige melding worden opgelost. Iemand die gepest wordt door een bewoner uit zijn wijk, een auto die opvalt omdat die opmerkelijk vaak ergens staat, vandalisme of winkeldiefstal. De melding kan onverwacht deel uitmaken van een groter probleem."
Alle meldingen blijven vijf jaar in het systeem zitten en daarna gaan ze naar het archief.
"Het komt regelmatig voor dat er bij mij of mijn collega's een belletje gaat rinkelen omdat we in het verleden een melding hebben opgenomen van iets wat erg lijkt op een nieuwe melding. Zaken worden er echt door opgelost."


Sorteer reacties
















