'Doe het zorgvuldig, zodat iedereen na afloop tevreden kan zijn'

Auteur: door Miriam van den Broek |   vrijdag 12 maart 2010 | 07:39 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 13 maart 2010 | 14:10

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
VLISSINGEN - De collegeonderhandelingen in Vlissingen zijn nog in volle gang.
Informateur Mark Weug van de Lokale Partij Vlissingen liet gisteravond na afloop van de installatie van de nieuwe gemeenteraad niets los over de voortgang van de onderhandelingen.

Vorige week zei Weug nog te verwachten dat de partijen er begin deze week uit zouden zijn. Gisteravond nuanceerde hij dat. "Begin deze week hebben we de inventariserende gesprekken met alle partijen afgerond. Verder verloopt het goed. We nemen de tijd die we nodig hebben."

Dat was ook precies de boodschap die burgemeester Wim Dijkstra gisteravond had voor de informateur. "De verkiezingsuitslag maakt dat de vorming van een coalitie geen uitgesproken duidelijke zaak is. Ik wil daarom adviseren: neem je tijd. Doe het zorgvuldig zodat iedereen na afloop tevreden kan zijn over het proces."

Maar meer nog dan de coalitiebespreking stond de avond in het teken van de installatie van de nieuwe gemeenteraad. Zesentwintig mensen hebben daarvoor de eed of de belofte afgelegd. Het zevenentwintigste, en daarmee laatste raadslid - Sem Stroosnijder van de SP - moest verstek laten gaan omdat hij net vader is geworden. Hij wordt op een ander moment geïnstalleerd. Verder zijn nieuw in de raad gekomen: Rens Reijnierse, Maryska Nastaly en Jan Koopman van de PvdA, Jan Casteleijn van de VVD, Pim Kraan, Rob van Dooren en Harry van Hal van de LPV, Alex Soplantila van GroenLinks en Niek Peters en Josefien Elliott van D66.

De samenstelling van de gemeenteraad kan nog wat veranderen als na de coalitieonderhandelingen raadsleden doorschuiven naar een wethouderspost.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Marc is een uitstekende bruggenbouwer met realiteitszin.
Het is hem gelukt de LPV in de coalitie te krijgen, ook toen de partij minder zetels in de Raad had, en een voortreffelijke wethouder te leveren.
Het zal hem ongetwijfeld ook nu weer lukken.
Rudi - 13-03-2010 | 14:10
de man is wel raadslid van de lokale partij vlissingen,maar niet van een democratische partij,bij deze partij kennen ze dit woord niet.
gerard - 13-03-2010 | 11:10
'Doe het zorgvuldig, zodat iedereen na afloop tevreden kan zijn' Neem vooral de tijd, het water staat in Vlissingen toch al ver boven het normale peil (gevaarlijk hoog) zie de enorme schulden en de nog te maken schulden! Zorg eerst maar eens dat de gewone burger en de middenstand tevreden kan zijn voor dat iedereen weer lekker achterover gaat leunen in de nieuwe Gemeenteraad....! En @ Enrique dela Luna ben het geheel met je eens.

Vlissingen verdient immers beter, dit was de stad die alles had in het verleden zie: een fantastisch Ziekenhuis voor heel Walcheren, een Scheepswerf, de Marine, de Olau line, het hoofdkantoor van de PZC, de PSD, de Brandweer-kazerne/Ambulancedienst en zo kan ik nog wel even door gaan. In de toekomst zullen de partijen dan ook moeten zorgen dat Vlissingen weer gaat bruisen als vanouds immers het is niet alleen Vlissingen, Souburg en Ritthem vallen ook hieronder dus groter dan Middelburg. Beter is ook om Middelburg er bij te betrekken dan kan het misschien nog wat worden voor Walcheren

Michiel de Muytert - 13-03-2010 | 08:57
Onbegrijpelijk,

Dat deze man is aangesteld als informateur ??
Wie deze man het afgelopen jaar heeft gevolgd en heeft gezien hoe hij het prachtige Beursgebouw als eetgelegenheid om zeep heeft geholpen en de manier waarop deze man met zijn personeel is om gegaan !!! Hij als informateur ??? Vlissingen in de mineur !!!
Enrique dela Luna - 12-03-2010 | 18:21

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


poll

De Stelling

Fusie van de Walcherse gemeenten is beter dan alleen samenwerking
zie ook: Lees alles over de samenwerking tussen de gemeentes op Walcheren