'Britannia kost bevolking geen cent'

Auteur: door Wendy van den Hurk |   vrijdag 08 mei 2009 | 07:47 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 08 mei 2009 | 20:01

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Voormalig hotel Britannia. foto Ruben Oreel

Voormalig hotel Britannia. foto Ruben Oreel

VLISSINGEN - De aankoop van Hotel Britannia door de gemeente hoeft de Vlissingse bevolking geen cent te kosten.
De 'maximale kosten en de theoretisch berekende opbrengst' zijn in evenwicht, zegt wethouder Piet Polderman.

Wat die kosten zijn, wil hij nog altijd niet bekendmaken. "Om privacyredenen en om onze onderhandelingspositie niet in gevaar te brengen," legde hij de commissieleden gisteravond nog een keer uit. "Maar binnenkort kom ik met een totaalsom naar buiten, waarin de kosten van de aankoop zijn opgenomen, samen met de voorbereidingskosten en de kosten om het gebouw te slopen."

Volgens Polderman is dat bedrag in evenwicht met het bedrag dat Britannia moet opbrengen. "Dat betekent dat de aankoop niet ten koste gaat van de gemeenschap. Dat is altijd een belangrijke afweging geweest in deze doorbraak."

Het college neemt dinsdag een kredietbesluit. Maar voor het zover is, moet behalve de provincie de raad van Vlissingen de overname van de aandelen nog goedkeuren. Dat gebeurt donderdag 28 mei.

De wethouder kon zijn nieuwsgierigheid echter niet bedwingen en viste gisteravond al naar de meningen. Op enkele kritische noten na ("als de omwonenden maar niet wéér gaan procederen" en "betrokkenen wijzen toch niet voor niets op de risico's?") lijkt dat wel snor te zitten. Zoals RPCU-raadslid Cock Kapaan het verwoordde: "Ga vooral uw gang, dit heeft nu al lang genoeg geduurd."
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Zal toch eens tijd worden , als oud inwoner van Vlissingen schaam je je toch al jaren kapot dat dit ooit zo ver is gekomen.
Vrienden uit Amerika heb ik 6 jaar gelden Vlissingen laten zien, en tot hun verbazing vorige week was er nog steeds niets veranderd.
Wat het gaat kosten zal belangrijk zijn ,maar wat het gekost heeft praat niemand over.
Robert - 08-05-2009 | 20:01
Zucht..... mensen kunnen echt niet lezen. De gemeente Vlissingen koopt het pand met de bedoeling het later weer te verkopen. Het geld dat bij verkoop binnen komt zal (zoals het er nu naar uit ziet) evenveel moeten zijn als het bedrag dat het pand heeft gekost bij aankoop.

Is een artikeltje (begrijpend) lezen nu echt zo moeilijk of is het zo dat als er 'Vlissingen' staat, alle registers opengaan om weer eens lekker te klagen en de gemeente onderuit te halen...... Wees blij dat er nu eindelijk iets aan het pand wordt gedaan zonder dat het de bewoners (na doorverkoop !) geld kost !
Kees - 08-05-2009 | 17:54
Hoera, een standbeeld voor Piet Polderman voor Britannia dan hebben we 3 helden staan op de Boulevard........
theodorus - 08-05-2009 | 14:22
@ Martin, met waarom het in de eerste plaats verkeerd is gegaan legt u de vinger precies op de zere plek. En dan vooral de reactie "als de omwonenden maar weer niet gaan procederen" want dat dit gaat gebeuren staat als een paal boven water. Die paar bewoners, die overgens hun appartement in de schaduw kochten, Britannia stond er eerder dan hun appartementjes, hebben toch niks anders te doen dan hun mede mensen met dit soort procedures het leven zuur te maken en dat alleen omdat ze een paar minuten zon per dag minder hebben.
Jan van Souburg - 08-05-2009 | 14:19
In Middelburg hebben ze een stadsdichter,in Vlissingen een gemeentelijke sprookjesverteller.
Sprookjes. - 08-05-2009 | 15:50

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


De Stelling

Fusie van de Walcherse gemeenten is beter dan alleen samenwerking
zie ook: Lees alles over de samenwerking tussen de gemeentes op Walcheren