De zesde winterwandeling in de omgeving van Ritthem trok veel deelnemers. foto Lex de Meester ;De zesde winterwandeling in de omgeving van Ritthem trok veel deelnemers. foto Lex de Meester
RITTHEM; Een strakblauwe lucht, lekker zonnetje maar ook een flinke wind kenmerkten de jaarlijkse winterwandeling in de omgeving van Ritthem.
Weerman Jos Broeke en biologisch landbouwer Leo de Visser, Ritthemmers in hart en nieren, namen zoals gebruikelijk de leiding op zich. "Het was lekker wandelweer. We hebben bij eerdere wandelingen alles gehad: regen, onweer, sneeuw. Het is echt een winterse wandeling. Dan kun je vanalles verwachten. We hebben nu ook dezelfde wandeling in het voorjaar. Sommige mensen kiezen ervoor om die dan te doen omdat ze het weer dan aangenamer vinden."
Dit jaar is de tocht, de zesde op rij, wat langer omdat tevens een stukje van de nieuwe fietsroute werd gelopen. Ongeveer 65 wandelaars trokken door het Ritthemse bos, over de Trekdijk en een stuk Nieuwlandseweg. Onderweg gaven beide 'gidsen' uitleg over de omgeving. De historie van het landschap kwam uitgebreid aan de orde. Zo werd de herkomst van oude veldnamen als Spanjolenweitje en Hompelepomp belicht. De eerste kreeg zijn naam omdat daar in het verleden Spaanse soldaten hun kampement hadden opgeslagen. "Het is een stukje historie en genieten van het landschap", aldus De Visser. Na afloop genoten de wandelaars van een kop erwtensoep in het Dorpshuis.


Sorteer reacties
















