Masterchef Shemara Fathi uit Vlissingen brengt ervaring in huis

Auteur: door Rens Wisse |   dinsdag 06 december 2011 | 07:10 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 06 december 2011 | 10:07

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Shemana Fathi: ,,Heb je geen zin in gedoe, bel mij dan.

Shemana Fathi: ,,Heb je geen zin in gedoe, bel mij dan."foto Ruben Oreel

VLISSINGEN - Het kookvirus laat Shemara Fathi (21) nu niet meer los.

Na vierde te zijn geworden in het tv-programma Masterchef wil zij haar kookkunsten bij de Zeeuwen thuis brengen.

De Vlissingse was bereid haar studie tandheelkunde stop te zetten om zich geheel op het koken te storten. ,,Koken is mijn passie, maar ik wilde wel zeker weten of ik wel echt de keuken in wil.''

Shemara richt zich nu volop op haar nieuwe dinerservice She-vous, die deze week van start gaat. Het concept is simpel: wie thuis een compleet diner wil, maar geen zin heeft in alle stress, kan haar bellen. Op basis van de voorkeur van de klant stelt zij dan een diner samen. Het enige waar je zelf voor moet zorgen is een keuken voor de afwerking van het diner. De boodschappen, het koken en de bediening doet Shemara allemaal zelf.

Haar enthousiasme voor koken heeft haar tot nu toe geen windeieren gelegd. Inmiddels is ze stages gaan lopen bij enkele van de beste restaurants in het land zoals 'de Librije' in Zwolle, naast Oud Sluis het enige andere restaurant in Nederland met drie Michelinsterren, 'Ivy' in Rotterdam - één Michelinster - en het Amsterdamse 'Sucre', het eerste dessertrestaurant van Nederland.

Hoe komt iemand zonder koksdiploma bij zulke prestigieuze restaurants binnen? ,,Ik denk dat mijn passie en het gevoel dat koken met zich meebrengt, dat die chef-koks heel goed kennen, goed is overgekomen toen ik solliciteerde.''

Shemara merkt op hoeveel ze heeft geleerd bij Masterchef. Met de andere deelnemers heeft zij gekookt met topkoks als Alain Caron en Peter Lute, die in de jury van het programma zaten en in vele toprestaurants hebben gekookt. ,,Ik kon alles aan hen vragen en mocht met de mooiste luxeproducten koken, samen met mensen met dezelfde passie." Vooral het maken van lekkere sauzen bleek enorm leerzaam voor haar. ,,Als de saus mislukt, is het hele gerecht meteen verpest."

Meer informatie: www.shevous.nl
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Veel succes met je bedrijfje!
eefje - 06-12-2011 | 22:18
Geweldig Shemara. Mocht je in de toekomst een goed restaurant in Vlissingen beginnen houd ik me aanbevolen.
sjaak - 06-12-2011 | 12:08
Leuk artikel! Website ziet er ook goed uit
Robert Riteco - 06-12-2011 | 09:41
een succesverhaal , goed om te lezen .
goes zonder stress - 06-12-2011 | 09:58

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


poll

De Stelling

Fusie van de Walcherse gemeenten is beter dan alleen samenwerking
zie ook: Lees alles over de samenwerking tussen de gemeentes op Walcheren