Vluchtelingen willen niet op Tholen wonen

  vrijdag 05 februari 2010 | 07:31 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 06 februari 2010 | 13:08

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
THOLEN - De gemeente Tholen kan onmogelijk voldoen aan de eis van het Rijk om vluchtelingen te huisvesten.
Volgens wethouder Marianne Velthuis zijn ze simpelweg niet geïnteresseerd.

Elke gemeente moet op grond van zijn inwontertal jaarlijks een aantal vluchtelingen aan een huurhuis helpen. Voor Tholen staat de teller over 2009 op min vijftien. Daar komen er in de eerste helft van 2010 weer net zoveel bij.

"Het probleem is dat vluchtelingen vaak een voorkeur hebben voor grote steden", zegt Velthuis. "Als je uit een moeilijke situatie komt, zit je misschien liever in de buurt van kennissen of familie, die in Amsterdam of Rotterdam wonen. Een ander probleem is dat het vaak om alleenstaande mannen gaat. Daar hebben we weinig woningen voor."

Om de achterstand in te halen, legde de gemeente Tholen zelfs informatiemappen over het eiland in asielzoekerscentra. Het hielp niet.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Heel simpel toch Gemeente Tholen met een beleid als dit is het toch lekker dat er geen mens wil of mag komen. Als je het maar niet aantrekkelijk maakt blijven ze wel weg. Heb uw naasten lief gelijk u zelve. (of zoiets) Dus stelling gemeente kan er wel wat aan doen maar willen niet.
EEN BOZE MEDELANDER GEBOREN OP THOLEN EN OOK WEG GELOPEN
ikhebhethelemaalgehad - 06-02-2010 | 13:08
Wanneer er meerdere mensen tegelijk geplaatst zouden worden en ze elkaar kunnen opzoeken is er niets aan de hand. Juist het geisoleerd plaatsen is het probleem. En ik weet uit ervaring dat er MANNEN ZIJN DIE JUIST HÉÉL GRAAG OP HET RUSTIGE PLATTE LAND WONEN. En er zijn ook gezinnen die dat willen omdat ze hun kinderen in een rustige omgeving willen opvoeden. Bovendien is er een stadje dat Bergen op Zoom heet en daar staat een pracht moskee waar ze heen kunnen en de stad kunnen bezichtigen en er werk kunnen vinden en er kunnen inburgeren. Willen ze reizen naar familie dan kunnen ze dat, vluchtelingen zijn echt geen randdebielen hoor.

De opmerking in het artikel is volledig KUL. De gemeente Tholen wil zélf wellicht niet dat er vluchtelingen komen.

Bovendien hebben de meeste vluchtelingen hier géén familie, dus meerdere vluchtelingen op één plek om elkaar te ontmoeten zou een goeie daad zijn. Denk er nog eens over na Marianne Velthuis. Stel je wat positiever op en bedenk waarom de mensen gevlucht zijn en ontvang ze met een warm hart. Ook jullie zijn verplicht vluchtelingen op te nemen. Voldoe aan je plicht, ontwiijk het niet en gun ze een leven met elkaar op Tholen. De meeste redden zich erg goed op het platteland. Voor alleenstaande jongeren hebben jullie ook huizen en dus ook voor deze groep.

Maar blijf vooral weigeren, uiteindelijk zet de politiek vanuit Den Haag jullie vanzelf onder druk.
Het zegt wel iets over jullie mentaliteit hoor!!!!












contactpersoon van vluchtelingen - 05-02-2010 | 10:52

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.