THOLEN - Waterschap Scheldestromen wil de verkeersonveilige situatie bij de bushalte aan de Postweg in Tholen niet aanpakken. Dat antwoordt het college op vragen van de PvdA.
Raadslid Henk Nieuwenhuis klaagde onlangs over het feit dat bij de genoemde halte geen voorziening voor wachtende passagiers aanwezig is. Ze staan in het gras. Volgens de PvdA'er staan er rond 17.00 uur regelmatig grote groepen scholieren te wachten. Met name in tijden dat het vroeg donker is, is dat volgens hem best gevaarlijk. Zeker gezien het feit dat langs de Postweg geen straatverlichting aanwezig is. De sociaal-democraten willen dat de gevaarlijke situatie wordt aangepakt.
Het college antwoordt dat de verantwoordelijkheid bij het waterschap ligt. Al in oktober 2011 heeft de gemeente contact gezocht met het schap, nadat een automobilist had geklaagd over de verkeerssituatie. Het waterschap zegt de bushalte al lang in de gaten te houden. In een onderzoek uit 2010 is hij zelfs als verbeterpunt genoemd door scholieren.
Toch zegt het schap nagenoeg geen instappende reizigers te zien bij de betreffende halte, laat staan grote groepen scholieren. Het zou slechts gaan om incidentele situaties. Enkel als er sprake is van een vertraging kunnen er wel eens wat meer scholieren staan.
Bovendien zou er aan beide zijden wel degelijk een stukje verharding zijn waar mensen op de bus kunnen wachten. Chauffeurs van Connexxion zouden de situatie niet als verkeersonveilig ervaren.



Sorteer reacties














