Stadlander wil aan het eind van het jaar slopen in Sint-Maartensdijk

  donderdag 09 februari 2012 | 21:02 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 09 februari 2012 | 21:20

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
In de Vier Meistraat staan al veel woningen leeg. foto willem mieras

In de Vier Meistraat staan al veel woningen leeg. foto willem mieras

SINT-MAARTENSDIJK - Woningcorporatie Stadlander hoopt aan het eind van het jaar de eerste woningen in de wijk Sint-Maartensdijk-West te kunnen slopen.
Het gaat om sterk verouderde jaren 60-woningen in de Vier Meistraat en de Henri Dunantstraat. Veel huizen in die straten staan inmiddels leeg, omdat de huurders aan een andere woning zijn geholpen.

Stadlander wil de wijk West een oppepper geven door meer dan honderd oude huizen te slopen en daar nieuwe woningen voor in de plaats te bouwen. Dit worden allemaal zogeheten nul-treden-woningen. Later wordt bepaald om wat voor type huizen het gaat en hoe de verhouding tussen koop- en huurwoningen komt te liggen.

De corporatie wil ook fysiek iets veranderen aan de wijk. Ze denkt aan de aanleg van meer groen en een betere verbinding met het centrum. Ook op sociaal en economisch vlak zou de wijk sterker moeten worden. Nu is de samenstelling nogal eenzijdig.

Lees een uitgebreid verhaal over het plan Sint-Maartensdijk-West in de PZC van vrijdag, editie Bevelanden/Tholen.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
stadslander dient zelf te zorgen dat de mensen die hun huis dan uit moeten een andere woning krijgen zonder al de kosten die erbij komen.
zij willen toch slopen dan ook zorgen dat je huurders een ander onderkomen hebben!

ik ben toch al geen grote fan van stadlander,beloven veel en komen weinig na.
sta nou al bijna 3 jaar ingeschreven en heb nog geen woning zou met een jaar een andere woning krijgen maar tot op heden niks.
zit nou al weer bijna 4 jaar noodgedwongen in te wonen bij me pa van 78,samen met me dochter van 10.
en als je er wat over zegt dan krijg je doodleuk de opmerking: je hebt toch een dak boven je hoofd.
linda - 14-02-2012 | 10:04
@Smerdiek,
je hebt gelijk, maar de meeste woningen zijn rijp voor de sloop.
Feit is dat als je een nieuwe vloer vraagt omdat de spullen van de kasten donderen, dan komt er iemand doodleuk zeggen dat je de kasten bij elkaar op een stevigere plaats moet zetten en dat ze het de moeite niet vinden om een andere vloer te leggen. Maar je dient er nog wel een paar jaar op te lopen.
tmoetniegekkerworden - 11-02-2012 | 09:13
Deze woningen zijn veel te hard nodig voor jongeren, want daar wordt niet voor gebouwd.

dus slopen is eeuwig zonde.
Smerdiek - 10-02-2012 | 21:48
" Veel huizen in die straten staan inmiddels leeg, omdat de huurders aan een andere woning zijn geholpen."
Geholpen ?????
Ten eerste moet men opnieuw 30 euro inschrijfgeld betalen.
Ten tweede mag men na betaling alles ZELF doen.
Elke vrijdag vanaf 12.00 uur op de website van Stadlander kijken of er niet toevallig een huisje vrijgekomen is. Daarop mag men dan reageren, samen met tientallen andere gegadigden. De kans dat je aan bod komt is miniem.Zelfs een gezin waar de schimmel op de muur staat en waar het vochtig is, krijgt geen voorrang
Heb je toevallig het geluk om een huis te vinden, dan worden er beloften gemaakt die nadien halvelings worden ingetrokken.
Er zou een gesprek komen met de huurders over het hoe en wat. Nou, de meeste huurders zitten nog op dat gesprek te wachten omdat alles nogal onduidelijk is.
Maar in de krant staat een volledig verslag wat er staat te gebeuren !!!
Goed bezig, Stadlander !



tmoetniegekkerworden - 10-02-2012 | 08:55
Waarom wordt mijn reactie niet geplaatst ?
Deze was zeker niet persoonlijk gericht en niet beledigend.
Het zijn louter vaststellingen die ik hier had geplaatst.
Als ik sommige reacties lees bij andere nieuwsberichten, die wel beledigend en zelfs haatdragend zijn, dat die dan wel geplaatst worden.
Raar, hoor.
tmoetniegekker worden - 10-02-2012 | 09:46

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.