Steiger naar grote hoogte

  zaterdag 13 maart 2010 | 07:04 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 13 maart 2010 | 07:07

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Het oude stadhuis aan de Meelstraat in Zierikzee raakt verscholen achter snel oprukkende steigers. foto Ronald den Dekker

Het oude stadhuis aan de Meelstraat in Zierikzee raakt verscholen achter snel oprukkende steigers. foto Ronald den Dekker

ZIERIKZEE - Hogere steigerbouw is het. Letterlijk en figuurlijk.
Het oude stadhuis aan de Meelstraat in Zierikzee raakt hoe langer hoe meer verscholen achter een imposant samenstelsel van stalen buizen en houten planken. En het wordt nog hoger, meldt museumconservator Peter Priester. "De stadhuistoren ziet er op afstand nog best goed uit maar er zit toch aardig wat houtrot in en op sommige plaatsen is het hout ook behoorlijk kaal." Het is de bedoeling dat de steiger opgetrokken wordt tot net onder de voeten van Neptunus die gewapend met drietand de stadhuistoren bekroont. Ondertussen gaat binnen het werk aan de nieuwe museumruimten ook gewoon door. Priester: "Het is even spannend geweest, maar gelukkig hebben we groen licht gekregen om door te gaan en dat gebeurt nu op volle kracht." De Vierschaar wordt straks de hoofdingang van het nieuwe museum. De plannen voorzien ook in een museumwinkel, een museumcafé en een ontvangstruimte voor groepen. In het museum nieuwe stijl krijgen de diverse ruimten een verschillende museale invulling. De gemeente hoopt de renovatie eind 2010 af te ronden.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
hee dat is juultje
Anne - 14-03-2010 | 16:15

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.