Zeekaart van marine vernieuwd

  woensdag 23 december 2009 | 06:30 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 23 december 2009 | 06:32

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ZIERIKZEE - Vijandige mogendheden opgepast: Het Nederlands territorium begint 1,5 zeemijl eerder dan voorheen. De dienst der Hydrografie van de Koninklijke Marine heeft een nieuwe elektronische navigatiekaart getekend, waarin rekening is gehouden met de extra 55 vierkante kilometer Nederland die Maasvlakte 2 heet.
De buitenrand van dit nieuwe land steekt 1,5 mijl in zee, waardoor de Nederlandse basislijn (de nulmeterdieptelijn) 1,5 zeemijl naar het Westen opschuift. Het zeerechtverdrag van de Verenigde Naties kent vijf maritieme zones, waarvan de twaalfmijlszone de bekendste is. Deze zone markeert de Territoriale Zee.

Andere zones zijn de Europese Visserijzones, van 3 tot 12 en van 6 tot 12 mijl uit de kust en de Waterhuishoudingszone tot 1 mijl. Met de nieuwe zeekaart kan elke schipper uitmeten wanneer hij in Nederland is. www.hydro.nl

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


Schouwen-Duiveland

De Stelling

Het is goed dat de Pinkstertoer in Renesse is geschrapt