Paard is mooie leermeester

Auteur: door Esme Soesman |   donderdag 18 juni 2009 | 08:04 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 05 september 2009 | 18:36

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

ZIERIKZEE - Bij haar dochter bracht cranio-sacraaltherapie 'megaveranderingen' teweeg.

Dat was reden voor Claudia Friederich-Pelk zich in de materie te verdiepen. De Zierikzeese stapte een dik jaar geleden over van de studie natuurgeneeskunde voor hond en paard naar cranio-sacraaltherapie voor paarden. "Cranio-sacraaltherapie is onderdeel van de osteopathie. Puur sec houdt het in dat je werkt met het ritme van hersenvocht", vat Friederich de aanpak samen.

Het cranio-sacraalsysteem bestaat uit de vliezen rondom hersenen en ruggenmerg en het vocht dat zich binnen deze vliezen bevindt, schetst Friederich. Dat vocht wordt al golvende door het lichaam - van hoofd tot heiligbeen - gevoerd. "Je kunt het vergelijken met eb en vloed". Hoe meer ruimte het vocht heeft, des te beter. " Zie het maar als een beek met stenen en bochten. Zo'n steen is dan bijvoorbeeld een scheve wervel, waardoor water veel moeilijker van A naar B stroomt."

Via cranio-sacraalbehandelingen kunnen, volgens de Zierikzeese, blokkades worden weggenomen. Dat gebeurt op 'zachte' wijze, zonder te manipuleren. Friederich heeft het over 'intentie'. "Ja, het klinkt gek. Maar als je je kinderen corrigeert maakt het ook heel veel verschil of je gedachteloos iets tegen ze zegt of dat je ze echt heel bewust, met intentie, aanspreekt."

Zowel bij fysieke als bij gedragsproblemen kan de behandeling positief bijdragen, zegt Friederich. " Je werkt fysiek, maar het heeft ook effect op het gedrag." Zo heeft Friederich al een half jaar het Oosterlandse paard Babel in behandeling, nadat hij koliek heeft gehad. "Een stoer paard dat niet wilde galopperen. De eigenaresse heeft 'm al een paar jaar en had 'm dat nog nooit zien doen. Een maand geleden is hij er mee begonnen."

Friederich benadrukt geen veearts te zijn en praat over behandeling in plaats van therapie. De Zierikzeese is bijna halverwege haar opleiding, die ze volgt bij Anja Marcinski. Uitgangspunt is de opleiding 'cranio-sacraal voor iedereen' van Etienne Peirsman, waarvoor geen HBO-opleiding vereist is.

"Waarom paarden? Dat is passie. Ik vind alle dieren leuk, maar heb vooral iets met paarden en honden. Paarden zijn zulke mooie leermeesters. Ze spiegelen in alle eerlijkheid wie je bent." Friederich behandelt paarden en mensen het liefst samen. "Paarden hebben de neiging de houding van mensen te corrigeren. Klachten van paard en berijder gaan dan gelijk op."

Meer informatie via www.claud9.nl en www.craniovoorpaarden.nl .

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


Schouwen-Duiveland

De Stelling

Het is goed dat de Pinkstertoer in Renesse is geschrapt