GOES - In verpleeghuis Ter Valcke in Goes is wellicht het Norovirus opgedoken. Drie bewoners en vijf medewerkers zouden dat hebben opgelopen tijdens een bootreisje.
Locatiemanager P. Kruidenier benadrukt dat de aanwezigheid van het virus nog niet zeker is. De uitslag van de kweken wordt in de loop van de week verwacht.Toch duiden de signalen wel degelijk op het virus. Zo hebben de bewoners en de medewerkers last van diarree en moeten ze veel braken. Dat zijn typische verschijnselen van het Norovirus. Overigens gaat het met de acht mensen inmiddels weer wat beter. Ze zijn ziek geworden tijdens een vakantie op een boot, die afgelopen vrijdag eindigde.
Besmet
Uit voorzorg heeft de directie van het verpleeghuis besloten om alle mensen die mee zijn geweest te behandelen als besmet. Dat betekent dat iemand die naar ze toe wil gaan een schort, een mondkapje en handschoenen moet dragen.
Het Norovirus, dat vooral voorkomt in de koude maanden, kan zowel zwakke als gezonde mensen treffen. Het is besmettelijk, maar alleen gevaarlijk als patiënten uitdrogen. Meestal zijn de klachten (ook koorts, hoofdpijn en buikpijn) na een paar dagen voorbij.
De patiënt kan dan nog wel wekenlang het virus uitscheiden via de ontlasting. In maart van dit jaar brak het virus ook al uit op de afdeling neurologie van het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Die werd toen enkele dagen afgesloten.














