Verzekeraar krijgt zo'n honderd meldingen waterschade binnen

Auteur: door Frank Balkenende |   woensdag 11 juli 2007 | 09:07

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
GOES - Het aantal meldingen van waterschade na de hoosbuien van maandag valt mee. ZLM Verzekeringen in Goes heeft zo'n honderd schademeldingen binnengekregen.
Volgens directeur acceptatie en verkoop L. Remijn komen de meeste telefoontjes en formulieren uit de gemeenten Goes en Tholen. Daar viel maandag ook veruit de meeste regen.

Het gaat vooral om kleinere schades, zegt Remijn. "Veelal betreft het balkons waarvan de afwatering niet optimaal is. Daardoor is er water de woningen binnengelopen. Verder zijn er nogal wat meldingen van ondergelopen kelders. Over het algemeen klein leed."

ZLM Verzekeringen vergoedt waterschade door regenval, als dat is opgenomen in de inboedel- en opstalverzekering. Remijn denkt dat het overwegend om kleine schadebedragen zal gaan.

Niet iedereen heeft geluk met zijn polisvoorwaarden. Zo dekt de verzekeraar van een bewoner van de Parkweg de geleden waterschade niet. En die is fors. De benedenverdieping en garage, die onder maaiveld liggen, zijn maandag onder water gelopen. Eén auto, een cabriolet, moet waarschijnlijk als verloren worden beschouwd.

De brandweer was gisteren nog bezig om de parkeerkelder onder het Goese stadskantoor droog te pompen. Het ging niet alleen om de vloer, maar ook om de bodem van de liftschacht. Ambtenaren konden daardoor tot half drie 's middags de lift nuet gebruiken.

Hoewel het waterpeil in de Goese Polder alweer is gezakt, is de gemeente gisteren uit voorzorg begonnen de sloten in de wijk te ontdoen van losse groenresten en andere zaken die de afvoer van water belemmeren. Verder is het waterschap Zeeuwse Eilanden gevraagd een beetje extra te bemalen.

"Alle kleine beetjes helpen", zegt J. de Jonge, hoofd van het gemeentelijk ingenieursbureau. Volgens hem is het rioolstelsel in de Goese Polder, waar de overlast maandag het grootst was, berekend op zijn taak en is de overstortcapaciteit voldoende. "Tegen dit soort langdurige buien kun je echter weinig doen. Bovendien is de Goese Polder het laagste deel van Goes."



>>Volgens ZLM Verzekeringen valt het aantal meldingen van waterschade - rond de honderd - mee. Bovendien gaat het in meeste gevallen om kleine bedragen.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


De Stelling

Reimerswaal is laks met handhaving 't Klooster van Rilland
zie ook: Inwoners Rilland eisen optreden gemeente vanwege huisvesting arbeidsmigranten