Coalitie CDA, VVD en PvdA nabij

  dinsdag 09 maart 2010 | 22:18 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 11 maart 2010 | 00:10

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Wethouder Jo-Annes de Bat. Foto Dirk Hol

Wethouder Jo-Annes de Bat. Foto Dirk Hol

GOES - Het ziet er naar uit dat Goes een college krijgt van CDA, VVD en PvdA. De drie grootste partijen, samen goed voor 16 van de 25 raadszetels, hebben aan elkaar gesnuffeld en zijn tot de conclusie gekomen dat het zin heeft om tot formatie over te gaan.
Jo-Annes de Bat was informateur en zal als lijsttrekker van de grootste partij (zes zetels) ook de formatie leiden. Hij zei dat dinsdagavond in de gemeenteraad, waarin afscheid werd genomen van 13 raadsleden.

Volgens De Bat verlopen de gesprekken tot nu toe constructief, maar is de coalitie nog niet gesmeed. Er ligt nog geen ondertekend collegeakkoord. "We moeten nog praten over punten waarover partijen een andere opvatting hebben. Iedereen zal hier en daar water bij de wijn moeten doen. Ik bespeur wel de wil om verschillen te overbruggen. Daarnaast moet goed worden geregeld hoe we de naderende rijkskorting van structureel 8 miljoen euro opvangen."

SGP/Christenunie, die vier jaar regeerde met CDA en VVD en nu even niet aan zet is, is benieuwd waar de drie straks mee komen. Beoogd fractievoorzitter Paul Colijn denkt dat met zijn partij ook een stabiele coalitie valt te maken.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Hoe de rijkskorting van struktureel 8 miljoen euro moet worden opgevangen ?
Laat ons eens raden ,de rekening bij de burgers neerleggen door alle gemeentelijke
belastingen en tarieven flink te verhogen?Of zouden ze eindelijk tot het inzicht komen
dat je ook kan proberen minder geld uit te geven en minder de Sinterklaas uit te hangen.?
Het valt te vrezen dat het uit vaste gewoonte toch het eerste wordt.
Belastingbetaler. - 11-03-2010 | 00:10
Het is biddag vandaag, dus ik verwacht vandaag of morgen een akkoord
dq - 10-03-2010 | 12:47
de verliezers worden gematst door de VVD,wat een eerlijke verkiezingen zeg,wat een gotspe.
gerard - 10-03-2010 | 02:06

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


De Stelling

Reimerswaal is laks met handhaving 't Klooster van Rilland
zie ook: Inwoners Rilland eisen optreden gemeente vanwege huisvesting arbeidsmigranten