Gered van een vreselijke dood

Auteur: door Rob Paardekam |   maandag 08 februari 2010 | 07:13 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 12 februari 2010 | 15:41

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Petra Woord met moeder en haar zes pups. foto Willem Mieras

Petra Woord met moeder en haar zes pups. foto Willem Mieras

GOES - Petra Woord uit Goes vangt al jaren zwerfhonden uit de Spaanse enclave Ceuta op. De viervoeter die ze onlangs kreeg, zorgde echter voor wel heel veel drukte in huis. Een week geleden beviel het beestje van zes gezonde pups.

Natuurlijk was Petra vooraf ingelicht over de zwangerschap door de stichting Honden van Ceuta. "Ik heb er wel even over nagedacht en er met mijn man over gepraat", vertelt ze. "Dit is toch even een ander verhaal dan de honden die we doorgaans opvangen. Uiteindelijk hebben we 'ja' gezegd. Zo'n drachtige hond verdient het ook om opgevangen te worden."

De bevalling was overigens nog een hele klus. De eerste pup werd zonder complicaties geboren, maar nummer twee wilde er niet uitkomen, met een keizersnee tot gevolg. "Als deze hond niet van de straat was gehaald, was ze daar een verschrikkelijke dood gestorven", stelt Petra. " Die bevalling zou helemaal zijn misgegaan en dan had ze daar nog een paar dagen liggen creperen op straat."

In plaats van op straat in Noord-Afrika ligt de kersverse moeder nu met haar pups in een warme mand in de Goese Polder. Volgens Petra is het ras niet exact te bepalen, maar gaat het om labrador-retriever-achtige honden. Ze hoopt de moeder en haar zes jongen snel aan nieuwe baasjes te helpen. "Want ik ben een tussenadres, de dieren die ik opvang zijn altijd maar een tijdje bij mij. Soms een half jaar en soms hebben we na een week al een baasje gevonden. Ik bepaal samen met de stichting of een nieuw huis geschikt is. Het gebeurt ook wel eens dat we zeggen: nee, deze hond moet maar niet naar dat drukke gezin."

Ook bij de pups zal Petra er streng op toezien dat ze bij de juiste baasjes terecht komen. Voorlopig blijven ze nog een week of zeven op hun tijdelijke adres in de Goese Polder. Eén ding weet Petra zeker: door het harde straatleven dat hun moeder leidde, zullen het sterke honden worden.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
goed werk Petra,alle honden van de gehele wereld moeten geholpen worden,groetjes Gera
gera - 12-02-2010 | 15:35
oja ik vergeet nog iets,ik ga altijd met een goede vriend naar dierenasiels hier in Nederland,en dan wandelen we met een asielhond en bekijken we zijn of haar karakter!!! ik stel voor dat alle honden die hier in Nederland in het asiel zitten(die iedere dag eten krijgen,dak boven hun kopje,en enige aandacht)eerst gedragsstest worden.......dat is wat wij van stichting honden van ceuta eerst in ons asiel te ceuta doen,de hond wordt gedragsgetest,medisch getest,en volledig ingeënt,als de hond niet door de testen komt,blijft de hond in ceuta!!!daar kunnen ze hie rin de asiels nog een goed voorbeeld aan nemen,in het asiel hier vlakbij,worden honden die al eerder gebeten hebben in een gezin,gewoon weer mee gegeven aan een gezin met kinderen,groetjes Gera
gera - 12-02-2010 | 15:41
Mensen zoals 'goes zonder stress' weten blijkbaar niet dat de Nederlandse asielen de hemel op aarde zijn vergeleken bij de hel in Spanje. En weten blijkbaar ook niet dat honden verplicht moeten worden gevaccineerd tegen ziektes als ze naar Nederland komen.
Daarnaast kent dierenleed namelijk geen grenzen!!
Pak liever die klote broodfokkers aan en de mensen die lekker goedkoop een pup aanschaffen via marktplaats en vervolgens na een jaar weer dumpen in een asiel omdat de pluizigheid eraf is!!!!!!
RESPECT voor deze mensen!
Eet geen dierenleed - 09-02-2010 | 14:57
we hebben hier nog geen honden genoeg?
ga eerst in het asiel kijken als je een hond wil en laat die zwerfhonden in Spanje lekker daar.
alle mensen die buitenlandse zwerfhonden meenemen snappen niet dat ze allerlei vreemde ziekten importeren die onze eigen honden weer aantasten.
en de asiels zitten overvol met eigen afgedankte kweek , dat vind ik pas zielig.
goes zonder stress - 08-02-2010 | 12:27

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


De Stelling

Reimerswaal is laks met handhaving 't Klooster van Rilland
zie ook: Inwoners Rilland eisen optreden gemeente vanwege huisvesting arbeidsmigranten