Goes moet beter voor erfgoed zorgen

  zaterdag 06 februari 2010 | 07:05 | Laatst bijgewerkt op: maandag 08 februari 2010 | 15:13

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
GOES - De monumentencommissie in Goes voldoet niet aan de eisen die de wet aan zo'n commissie stelt.
In de de commissie zit maar één persoon die verstand heeft van monumentenzorg. Dat houdt een risico in dat de gemeente verliest op het moment dat iemand met een beslissing naar de rechter gaat. De erfgoedinspectie, die onlangs op visite is geweest om te zien of Goes wel goed voor de beschermde dorps- en stadsgezichten zorgt, heeft de gemeente op enkele tekortkomingen gewezen.

Op de lijst van aanbevelingen, waaronder een aansporing tot het instellen van een goede monumentencommissie, reageert het college in het algemeen welwillend. Binnen het gemeentelijk apparaat zou de deskundigheid op het gebied van erfgoed kunnen worden bevorderd door opleidingen. Specifieke handhaving op het gebied van beschermde dorps- en stadsgezichten, wordt ter hand genomen. Alleen voor de samenstelling van de monumentencommissie valt vooralsnog geen verbetering te verwachten omdat deskundigen moeilijk te vinden zijn. De gemeente is er via de stichting Dorp, Stad en Land wel naar op zoek.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Binnen de proviincie is er zeer zeker heel veel deskundiheid aanwezig. Het is dan ook vreemd dat het Goese college via de stichting Dorp Stad en Land op zoek is.

jaap griep - 08-02-2010 | 15:13
Sta ik helemaal niet van te kijken. De bestuurders van nu lokaal, regionaal en landelijk zijn geen bestuurders meer maar zakkenvullers zonder hart. Let op met de ophanden zijnde verkiezingen dan veren ze op om hun baan tebehouden en vervolgens kunnen ze weer 4 jaar uitrusten. En vooral je niet te veel laten zien als het niet nodig is.
Het hele bestuur op de schop of we leven in een communistisch land waar de democratie ver zoek is.

PAS OP. (ik vlucht)
IKHEBHETHELEMAALGEHAD - 07-02-2010 | 19:36
Voor degenen die er van opkijken,toen er in Goes kortgeleden een zeker beeldbepalend
monumentaal gebouw dat eerst jarenlang had staan verkommeren ,tot de grond toe afbrandde,
was het commentaar van de burgemeester desgevraagd,we HOPEN dat er nu iets gaat gebeuren.Over initiatiefrijk gesproken?
Je wordt eerder door het gevoel bekropen dat ze HOPEN elk plekje wat nog een beetje open is zo snel mogelijk vol te kunnen bouwen,hoog tijd de bezem er eens door te halen.!
Typisch. - 06-02-2010 | 15:55

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


De Stelling

Reimerswaal is laks met handhaving 't Klooster van Rilland
zie ook: Inwoners Rilland eisen optreden gemeente vanwege huisvesting arbeidsmigranten