Politiebureau Kapelle in pand van opticiën

door Raymond de Frel. dinsdag 23 juni 2009 | 07:36 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 23 juni 2009 | 07:37

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

KAPELLE - Het wijkbureau van de politie in Kapelle verhuist zo goed als zeker naar een stek aan het Kerkplein.

De gemeente Kapelle wil het gebouw van Meys Optiek aankopen, om er zowel politie als gemeentelijke diensten onder te brengen.

De kantoorruimte van het gemeentehuis is te krap, terwijl de politie aan de Van der Biltlaan in een te ruim jasje zit. Toen Meys aangaf zijn winkel en woonhuis naast het gemeentehuis te willen verkopen, hapte Kapelle toe. "De politie wil zich vanwege kostenbesparingen meer gaan vestigen in gemeentehuizen. Straks zitten ze op een centrale, representatieve plek. Het onderkomen aan de Van der Biltlaan wordt afgestoten", zegt burgemeester Siebe Kramer van Kapelle.

Voor de aanschaf moet de gemeenteraad 308.000 euro beschikbaar stellen. Hoewel het pand nu nog is ingericht als woning en winkel, wil de gemeente het minimaal verspijkeren. "We kijken namelijk ook naar de ontwikkeling op het gebied van samenwerking met diensten van andere gemeentes. We proberen het dus eerst zo minimaal mogelijk. Later kunnen we altijd nog dingen veranderen."

Meys verlaat het pand op 1 augustus. Kramer verwacht dat de politie in september naar het Kerkplein kan verkassen. Overigens krijgt de politie van de gemeente Kapelle samen met de collega's uit Reimerwaal ook een nieuw hoofdbureau in Kruiningen.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


Bevelanden

De Stelling

Kapelle moet permanente bewoning Oesterbaai stoppen

Zie ook: Helft vakantiehuizen Oesterbaai permanent bewoond