Afgelopen jaar werd schrijfster Franca Treur (Meliskerke, 1979) plotseling een BN-er. Met haar roman 'Dorsvloer vol confetti' - over een gelovig boerengezin op Walcheren - won ze de Selexyz Debuutprijs 2010. Bij de NS Publieksprijs eindigde ze als tweede, en in Zeeland kreeg ze de Jan Bruijnsprijs. Op radio en tv was ze een veelgevraagde gast.
GOES - Jeugdtheaterschool Zeeland gaat met een toneelbewerking van het succesvolle boek 'Dorsvloer vol confetti' van de uit Zeeland afkomstige schrijfster Franca Treur meedoen aan een landelijke wedstrijd voor jeugdtheaterscholen.
"De wedstrijd is een initiatief van het landelijk netwerk. Op basis van de concepten die zij hebben ingezonden, zijn er negen scholen geselecteerd om mee te doen. De jury omschreef ons concept als prikkelend", zegt artistiek leider Josien de Graaf van Jeugdtheaterschool Zeeland (JTSZ). Zij koos voor een bewerking van 'Dorsvloer vol Confetti', omdat de sfeer van het boek haar zeer aanspreekt en het verhaal nauw verbonden is met Zeeland. De Graaf laat zaterdag 11 februari leerlingen van de JTSZ audities doen voor deze bijzondere productie. De landelijke wedstrijd wordt 2 en 3 juni in Deventer gehouden. Half juni wordt het stuk ook in Podium 't Beest in Goes opgevoerd.
Niet beschikbaar!



















