Onderzoek naar ondergang DSB later klaar

  dinsdag 09 februari 2010 | 13:11

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
DEN HAAG (ANP) - Het onderzoek naar de ondergang van DSB Bank zal niet, zoals de bedoeling was, in februari gereed zijn. Dat heeft een woordvoerder van de onderzoekscommissie onder leiding van professor Michiel Scheltema dinsdag gezegd.

Naar verwachting volgende week kan Scheltema melden hoe lang hij nog nodig heeft. Momenteel is de commissie nog druk met het spreken van betrokkenen.

Scheltema doet op verzoek van minister Wouter Bos (Financiën) onderzoek naar het faillissement van DSB. Hij toetst daarnaast ook of de toezichthouders De Nederlandsche Bank en de Autoriteit Financiële Markten goed hebben gekeken naar de rol van (oud-)bestuurders van DSB die nog actief zijn in de financiële sector. Het gaat dan onder andere om Gerrit Zalm, huidig topman van ABN Amro.

Bos meldde dinsdag de Tweede Kamer dat Scheltema binnen een week laat weten hoe lang hij nodig heeft voor die toets. Bos had eerder gemeld dat dat oordeel er in januari zou zijn.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.