Essent en Shell samen in elektriciteitscentrale

  maandag 08 december 2008 | 11:55 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 04 november 2009 | 17:27

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
 Energieconcern Essent en olieconcern Shell willen samen een nieuwe, meer duurzame elektriciteitscentrale bouwen. ANP Photo

Energieconcern Essent en olieconcern Shell willen samen een nieuwe, meer duurzame elektriciteitscentrale bouwen. ANP Photo

AMSTERDAM (ANP) - Energieconcern Essent en olieconcern Shell willen samen een nieuwe, meer duurzame elektriciteitscentrale bouwen. De concerns willen het broeikasgas CO2 dat vrijkomt bij de opwekking van elektriciteit afvangen en ondergronds opslaan.

De bedrijven maakten dit maandag bekend. De centrale moet elektriciteit gaan opwekken door het vergassen van steenkool en vaste biomassa. De vergassingstechnologie maakt het volgens de concerns makkelijker en goedkoper om CO2 af te vangen dan bij conventionele kolen- en biomassaverbrandingsinstallaties.

De centrale moet een capaciteit krijgen van 1000 Megawatt. De bedrijven bekijken als locatie mogelijkheden in Zuidwest-Nederland. Essent en Shell studeren momenteel op de haalbaarheid van het project.

De bouw van zo'n moderne centrale door Essent en Shell geeft volgens milieuminister Jacqueline Cramer de mogelijkheid om een oude, vervuilender centrale te sluiten. Deze boodschap gaf de bewindsvrouw af in haar reactie op de plannen.

Zij is er wel blij mee, omdat ze goed passen bij het klimaatbeleid van het kabinet, zei haar woordvoerder verder. Cramer steunt de ontwikkeling van CCS-technologie. CCS staat voor afvang en opslag van CO2. Onlangs trok Cramer al 60 miljoen euro subsidie uit voor proefprojecten voor de opslag van CO2. Nederland heeft volgens haar alles mee om CCS tot een goed product te ontwikkelen. De milieubeweging vreest echter dat deze technologie de deur wijd openzet voor nieuwe kolencentrales.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
sd - 04-11-2009 | 17:27

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.