Europese nominatie voor Watersnoodmuseum

  dinsdag 15 maart 2011 | 06:28 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 15 maart 2011 | 08:59

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ANP

ANP

OUWERKERK (ANP) - Het Watersnoodmuseum in het Zeeuwse Ouwerkerk is genomineerd voor een Europese museumprijs, de European Museum of the Year Award. Dat maakte het museum dinsdag bekend.

Het European Museum Forum, een organisatie die onder de Raad van Europa valt, reikt de Award eind mei uit aan een nieuw museum of een museum dat recent een grote verandering heeft ondergaan. De organisatie beoordeelt vooral hoe aantrekkelijk het museum zijn collectie maakt voor bezoekers.

Het museum gewijd aan de watersnoodramp van 1953 is in 2009 flink uitgebreid. Aanvankelijk was het gevestigd in één van de betonnen caissons die bij Ouwerkerk gebruikt zijn om het gat in de dijk te dichten. Nu is in vier van de kolossen de collectie te bewonderen. Afgezien van de ramp zelf belicht het museum de wederopbouw, de Deltawerken en het waterbeheer van de toekomst.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.