Martelaarschap Sint Laurens geen Caravaggio

  dinsdag 27 juli 2010 | 18:52 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 28 juli 2010 | 11:38

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Diner in Emmaus van Caravaggio. ANP

Diner in Emmaus van Caravaggio. ANP

ROME (ANP) - Een schilderij getiteld Het Martelaarschap van Sint Laurens is niet van de Italiaanse meester Michelangelo Merisi da Caravaggio (1571-1610). Dit hebben kunstkenners dinsdag na hun onderzoek meegedeeld in Rome. ,,Het is een buitengewoon interessant werk maar geen Caravaggio'', aldus Mina Gregori, emeritus professor van de Universiteit van Florence.

Het Vaticaanse dagblad Osservatore Romano berichtte vorige week enthousiast dat een nieuwe Caravaggio was ontdekt, maar dat werd snel getemperd. De directeur van de musea in het Vaticaan, Antonio Paolucci, schreef maandag zelf in een artikel niet te geloven dat het schilderij aan de meester kan worden toegeschreven. Wel aan een van zijn volgelingen die het contrast van schaduw en licht dat Caravaggio beroemd maakte, ook neerzette in Sint Laurens' martelaarschap.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.