Festival Kwadendamme is warm bed

Auteur: door René de Dreu |   zaterdag 15 mei 2010 | 07:39 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 15 mei 2010 | 09:10

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Het optreden van de Radio Kings tijdens het bluesfestival in Kwadendamme 2010.foto Willem Mieras

Het optreden van de Radio Kings tijdens het bluesfestival in Kwadendamme 2010.foto Willem Mieras

KWADENDAMME - Van heinde en verre komen bluesliefhebbers al jarenlang naar het plaatselijke bluesfestival in Kwadendamme.

Met campers en tentjes en met oldtimers en Harley's strijken ze er op plaatselijke en geïmproviseerde campings neer om meer dan twintig uur ondergedompeld te worden in een warm bed van de overwegend internationale acts met Deltablues.

'Laissez le bon temps roulez' klinkt het vrijdagmiddag tijdens de openingsact uit de mond van Lightnin' Guy (Verlinde) en met en overdosis energie tovert hij de cajun klassieker om in zijn eigen Benelux blues. De ingrediënten komen uit tal van andere klassiekers die direct appelleren aan Led Zeppelin, Deep Purple en zelfs AC/DC.

Met eindelijk weer een zonnetje en de geur van gras, patat en bier die zich dan weer erg goed lijkt te mengen met de klank van de blues is Kwadendamme een ideaal vakantieoord voor de echte fans. ,,We vinden hier nog de gastvrijheid en onderlinge vriendschappen terug die bij veel andere bluesfestivals in de massaliteit zijn gesmoord'', laat een stel uit Venlo weten.

Want, zo blijkt die eerste dag, hier komen vrienden elkaar na een lange festivalloze winter eindelijk weer tegen.

De bands op het podium -op kwaliteit en uitstraling geselecteerd door de Zeeuwse bluesman Peter Kempe uit Kwadendamme - zorgen voor de rest. Zoals frontman Brian Templeton uit Boston die met zijn Radio Kings al in de vroege avond voor een muzikaal hoogtepunt zorgt met zijn stuwende bluesharmonica en soulvolle stem. Een langgerekte versie van Bo Diddley's 'Mona' krijgt het publiek als toetje geserveerd.

Als daarna ook nog eens Juke Joint leden Sonny Boy (John van de Broek) en Peter Kempe aansluiten is het Bluesfestival pas echt begonnen. En dan moeten die eerste avond nog het jonge Engelse Bluestalent Chantal McGreggor, de legendarisch Nighthawks uit de VS en de Schotse Nimmo Brothers aan hun set beginnen.

Vandaag vanaf 13.00 uur het vervolg van een uitverkocht (1200 bezoekers) festival.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.