Wereldomroep verbaasd over plan D66

  zondag 21 maart 2010 | 17:20

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
AMSTERDAM (ANP) - Rik Rensen, hoofdredacteur van Radio Nederland Wereldomroep, is verbaasd over uitgelekte conceptplannen van D66 om drastisch te bezuinigingen op kunst, cultuur en media. In het conceptstuk van D66 zou de Wereldomroep helemaal moeten verdwijnen.

De essentiële taken van de Wereldomroep die gecontinueerd moeten worden, zouden moeten worden overgedragen aan de NOS. Volgens D66 kunnen de programma's van de landelijke publieke omroep internationaal worden verspreid in plaats van de 'eigen' programmering van de Wereldomroep. Dit zou een besparing van 45 miljoen euro per jaar moeten opleveren.

Rensen denkt dat de plannen onder druk van de versnelde verkiezingen onzorgvuldig zijn gemaakt. ,,We maken namelijk niet alleen programma's in onze eigen taal voor Nederlanders die in het buitenland op vakantie zijn'', zei Rensen zondag. ,,Wij maken programma's in tien verschillende talen, hebben zestig jaar journalistieke ervaring en werken samen met omroepen over de hele wereld.''

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.