Uitsluitsel over dood Jackson laat op zich wachten (video)

  zaterdag 27 juni 2009 | 20:40 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 27 juni 2009 | 20:42

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ANP

ANP

ANP Photo

ANP Photo

1/2
start playing the slideshow

LOS ANGELES (ANP) – Het zal nog zeker vier tot zes weken duren voordat duidelijk wordt waardoor Michael Jackson donderdag is overleden. Een autopsie op het lichaam van de popster bracht vrijdag de oorzaak van de hartstilstand die hem fataal werd niet aan het licht.

Het hoofd lijkschouwing van de Amerikaanse stad Los Angeles, Craig Harvey, heeft aanvullende tests besteld die duidelijk moeten maken waaraan de King of Pop is gestorven. Er moeten onder meer toxicologische onderzoeken gedaan worden, om te weten te komen welke stoffen in het lichaam van Jackson zaten ten tijde van zijn dood.

Brian Oxman, advocaat en woordvoerder van de familie Jackson, zei vrijdag tegen de Amerikaanse tv-zender CBS dat hij zich grote zorgen had gemaakt over het medicijngebruik van de popster. Naar verluidt zou hij zijn gestorven aan een overdosis pijnstillers. Volgens lijkschouwer Harvey was er „geen sprake van vals spel”.

Jacksons ex-vrouw Lisa Marie Presley verklaarde vrijdag in haar blog op de internetsite MySpace dat hij vreesde te zullen eindigen op dezelfde trieste manier als rocklegende Elvis Presley. „Ik ben bang dat ik net zoals hij zal eindigen”, zou Jackson hebben gezegd tegen de enige dochter van Elvis. Hij stierf in 1977 na jaren van drugsgebruik aan een hartaanval.

Het nieuws van Jacksons dood zorgde donderdag voor een stormloop op het internet. Het aantal zoekopdrachten op Google was plotseling zo groot dat in eerste instantie gedacht werd aan een automatisch gegenereerde internetaanval. De nieuwssite van Yahoo! werd binnen tien minuten maar liefst 800.000 keer aangeklikt. Op Twitter ging 16 procent van de Tweets de afgelopen 24 uur over de overleden popster.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.