Na afloop van deze filmvertoningen wordt zowel in Vlissingen als in Terneuzen de nieuwjaarsreceptie van Film by the Sea gehouden. Verder kunnen de filmliefhebbers zich voor 10 januari (Vlissingen) en 11 januari (Terneuzen) al verheugen op Meryl Streep als 'the Iron Lady' Margaret Tatcher.
Vooruitblikkend op het Filmfestival Rotterdam eind januari/begin februari verwacht FbtS 'door het jaar' de beste films ook naar Zeeland te halen. Zo staan The Descendants met Alexander Payne en George Clooney op het programma, evenals Shame en Skoonheid. Verder zal Hugo, de nieuwste film van Martin Scorsese en naar verwachting een van de belangrijkste films in 2012 op 7 februari (Vlissingen) en 8 februari (Terneuzen) in deze provincie te zien zijn.
Ook de liefhebbers van literatuurverfilmingen komen het eerste half jaar goed aan bod met onder meer Extremely Loud and Incredibly Close, een film van Stephen Daldry naar het boek van Jonathan Safran Foer. Deze film beleeft tijdens het Filmfestival in Berlijn zijn wereldpremière. Verder staat Wuthering Heights van Emily Brönte op 10 en 11 april geprogrammeerd en wordt On the Road van Walter Salles naar het boek van Jack Kerouac verwacht, direct na het festival in Cannes eind mei. Liefhebbers van Zweedse crimi's kunnen eind januari al uitzien naar: Varge Veum en Headhunters.


















