Overstromingen in Zwitserland door noodweer

donderdag 29 juli 2010 | 18:36

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Donkere wolken pakken zich samen boven het Zwitserse dorpje Lenk. ANP

Donkere wolken pakken zich samen boven het Zwitserse dorpje Lenk. ANP

LUZERN (ANP) - Zware regenval heeft donderdag overstromingen veroorzaakt in delen van Zwitserland. Circa 650 brandweerlui moesten ondergelopen straten en kelders leegpompen in Luzern. Ook was een deel van het spoor een tijd lang onbegaanbaar door de hoeveelheid water. In het midden en oosten van het land traden beken buiten hun oevers.

In de omgeving van de hoofdstad Bern en Aargau in het noorden was in de nacht van woensdag op donderdag veel regen en hagel gevallen. De radio meldde 44 liter per vierkante meter. In Emmental bij Bern zouden enkele lichte aardverschuivingen hebben plaatsgevonden.

In de middag waren de grootste problemen voorbij.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


Meest gelezen