Tweede vermiste VS-soldaat dood gevonden

  donderdag 29 juli 2010 | 16:48 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 29 juli 2010 | 17:15

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ANP

ANP

KABUL (ANP) - Een tweede Amerikaanse soldaat die sinds vorige week werd vermist in Afghanistan, is dood teruggevonden. Afghaanse en buitenlandse troepen konden dinsdag het stoffelijk overschot van de andere vermiste militair bergen.

Beide militairen waren in een voertuig ten zuiden van de hoofdstad Kabul op weg toen het contact verbrak. Dorpelingen troffen donderdag een doodskist met een Amerikaan aan, die door de radicaalislamitische Talibanrebellen was achtergelaten. De soldaat zou zijn gestorven aan verwondingen die hij opliep tijdens een vuurgevecht met de opstandelingen, stelden Afghaanse autoriteiten.

Eind vorige week hadden de Taliban nog verklaard dat zij een van de mannen gevangen hielden. De andere Amerikaan zou toen al zijn gedood.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.