Boze Duisburgers eisen aftreden burgemeester

  donderdag 29 juli 2010 | 11:38 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 29 juli 2010 | 12:56

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Burgemeester Adolf Sauerland. ANP

Burgemeester Adolf Sauerland. ANP

DUISBURG (ANP) - Honderden boze Duisburgers hebben donderdag voor het stadhuis van de stad in het Duitse Ruhrgebied het aftreden geëist van burgemeester Adolf Sauerland.

De actievoerders houden de bestuurder medeverantwoordelijk voor de 21 doden als gevolg van het uit de hand gelopen dansfeest Loveparade afgelopen zaterdag.

Met megafoons riepen de betogers leuzen als: ,,Sauerland eruit!'', zo meldt de regionale krant Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ). Zij trokken vervolgens door het centrum naar de Life Saver Brunnen, een fontein met een metershoog beeld van een moederfiguur die levens redt.

Zondag al was Sauerland uitgescholden en met vuilnis bekogeld toen hij de plek des onheils bezocht bij de tunnel, die zich ontpopte als noodlottige flessenhals.

Aanstaande zaterdag wordt het opnieuw druk in Duisburg. De politie verwacht tienduizend mensen bij de rouwdienst, sommige organisatoren spreken van 100.000.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.