Duitsland wil recht doen aan zaak-Faber

  donderdag 09 september 2010 | 11:00

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
DEN HAAG (ANP) - De Duitse minister Sabine Leutheusser-Schnarrenberger (Justitie) hoopt volgende week uitsluitsel te geven over wat er mogelijk is in de zaak van de van oorsprong Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas-Carel Faber. Dat heeft ze deze week aan demissionair minister Ernst Hirsch Ballin van Jusitite laten weten.

Ze wil heel graag dat er recht wordt gedaan aan deze zaak en laat op dit moment uitzoeken of en hoe Faber toch nog kan worden aangepakt, eventueel door Nederland. Als er voor Nederland mogelijkheden liggen, zal ons land daar gebruik van maken, aldus de woordvoerder van Hirsch Ballin.

Klaas Carel Faber, inmiddels 88, werd ter dood veroordeeld. In hoger beroep kreeg hij levenslang. Hij was lid van het executiepeloton in kamp Westerbork, lid van de Waffen- SS en van het Sonderkommando Feldmeijer, extra gevreesd om de Silbertanne-represaillemoorden.

Hij ontsnapte in 1952 en woont nu in de omgeving van München. De Duitse justitie stelde eerder al een onderzoek in tegen Faber, maar kwam toen tot het oordeel dat er onvoldoende bewijzen waren voor een nieuw proces.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig


Op de website van de PZC kunt u reageren op forums en artikelen. Zo weet de redactie wat er leeft. Sommige bijdragen worden ook gepubliceerd in de papieren krant. Reacties worden niet automatisch geplaatst.


De redactie behoudt zich het recht voor reacties te weigeren of in te korten. Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd. Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek wanneer een groot maatschappelijk belang in het geding is.


Untitled Document
 

Lezersfoto van Sonja de Rooij:

"Uitzicht op Ritthem"